et-logo

Po pravidelné letní údržbě z počátku července se grýny velmi dobře zotavily a jejich rychlost udržujeme kolem 10 stop každý den. I nadále budeme pokračovat v topdressingu grýnů v intervalu každé dva týdny s jasným účelem – tvrdší grýny a lepší rol míčku.

Co se límců grýnů týče, většina se uchytila dobře. Nyní se zaměříme na občasná slabší místa a na snižování výšky tak, aby límce hezky zapadaly mezi grýn a foregrýn.

Na pískování férvejí byl použit nový čistý písek, který se taktéž používá na pískování grýnů i odpališť. Jak jste již mohli zaznamenat, nový typ trávy přináší své ovoce v podobě velmi krásných férvejí. V průběhu září proběhne ještě jedna fáze osetí férvejí tak, abychom ještě více vylepšili hrací plochy.

S blížícím se turnajem European Tour budeme v několika příštích týdnech pomalu zvedat výšku sečení rafu. Po turnaji se opět vrátíme na naši standardní výšku sečení.

WhatsApp Image 2017 07 19 at 08.58.43

Svou druhou zastávkou pokračovala II. Liga družstev, tentokrát na Zbraslavi. V sestavě mužů se objevila nová tvář v podobě Kryštofa Sochny, ale bohužel ani jeho výkon 75 ran nepomohl k vysněnému umístění mezi elitní čtveřicí. Po velmi slušném týmovém výkonu obsadil mužský výběr po třech odehraných kolech na rány hezké 6. místo, jedná se tedy o zlepšení oproti loňskému roku. V sobotní jamkové části si naši chlapi poradili s výběrem GC Black Bridge. Na vítězství bohužel nenavázali v neděli a obsadili tak konečné 6. místo. Poslední kolo ukázalo sílu a perspektivu našeho kompletního A-týmu, který by v nadcházejících letech mohl slavit úspěch.

Náš klub v průběhu sezóny reprezentovali: Libor Sionko, Cesar de Ghouy, Martin Holub, Kryštof Sochna, Marek Černý, Lukáš Kessler a Martin Smekal.

Velkou radost nám udělaly naše ženy, kterým se i bez Kristýny Pavlíčkové (HCP 1) podařilo proniknout mezi první čtyři týmy po třech odehraných kolech na rány a zaznamenaly tak nejlepší umístění v historii klubu. V boji o I. Ligu narazily na jasného vítěze základní části GC Beroun. Ačkoliv naše dámy daly do soubojů maximum a hrály svůj „životní“ golf, na zkušené hráčky z Berouna to bohužel nestačilo a prohrály. V poněkud obměněném složení nastoupil tým žen do nedělního zápasu proti GC Hostivař. Bohužel ani tento zápas se ženám nepodařilo proměnit ve vítězství, nicméně si naše dámy zaslouží obrovský obdiv za své celkové výkony a reprezentaci klubu.

Náš klub v průběhu sezóny reprezentovaly: Kristýna Pavlíčková, Jana Pospíšilová, Ivana Zlesáková, Eva Chmelová, Renáta Jasanská, Alena Jinková, Klára Sionková, Martina Sionková, Eva Štumpfová a Alice Pospíšilová.

 

liga ženy2liga ženy2

Využijte letní nabídky Albatross Golf Resortu a přijďte si zahrát špičkové hřiště ve skvělé kondici!

Hřiště Albatross momentálně nabízí rychlost greenů více než 10 stop a fantastickou kvalitu. Přijďte si hřiště otestovat ještě před samotnými profesionály z řad European Tour za zvýhodněných podmínek fee - 1 600 Kč (Po-Čt) a 1 900 Kč (Pa-Ne). Nabídka platí do 20. srpna 2017.

WhatsApp Image 2017 07 19 at 08.58.46WhatsApp Image 2017 07 19 at 08.58.46WhatsApp Image 2017 07 19 at 08.58.46WhatsApp Image 2017 07 19 at 08.58.46

Velikou radost nám udělal tým žáků do 14 let, který v úterý 18.7. na hřišti Panorama  Kácov obsadil skvělé druhé místo v rámci kvalifikace Západ B a postoupil tak do finále, které se bude konat v Berouně.

Náš tým nastoupil ve složení: 
Lukáš Kessler, 13 let
Klára Sionková. 12 let
David Sionko, 10 let
Tobiáš Kessler, 12 let

Jak je vidět, ani jeden nedosahoval maximálního věku a například David tak hrál proti klukům o 3-4 roky starší než je on, což je v tomto věku obrovský handicap.

Je zcela jisté, že náš tým ostatní zaskočil, když po výborných výkonech postoupil od finále a nechal za sebou takové týmy, jako je GC Praha, GC Erpet nebo Prague City GC.

- Lukáš Kessler zahrál 79 ran a v pořadí jednotlivců skončil 6. Potvrdil tím svůj vynikající HCP 5.5.

- David Sionko zahrál při svém HCP 17.6 neuvěřitelných 81 ran (47 stbl) a skončil 9.  Jeho nový HCP je 14.6.!!!

- Klára Sionková zahrála také 81 ran a skončila 10. I Klárka zlepšovala a má nyní HCP 10.7.

- Tobiáš Kessler hrál svůj první takto významný turnaj a přinesl 96 ram, což stačilo na výborné 31. místo  z celkem 55 hráčů.

Výsledky týmů:

1. GC Hodkovičky - 233 ran
2. Albatross GC -  241 ran
3. GC Black Bridge - 248 ran

Chtěli bychom celému týmu moc pogratulovat, jsme na ně velice pyšní. Jsme též rádi, že nám roste generace výborných hráčů, kteří doplní náš A tým. Ve skutečnosti jak Lukáš, tak i Klárka za dospělé již nastupují a jsou velmi platnými hráči.

Ještě jednou díky za skvělou reprezentaci a držíme palce ve finále v Berouně!!!

zaci14web

 

Jsme pyšní na to, že vás můžeme informovat o dalším velkém úspěchu našeho člena,  Lukáše Kesslera. Lukáš se o minulém víkendu zúčastnil Národního mistrovství ČR kadetů a starších žáků, kde po skvělých výkonech  obsadil vynikající 4. místo v kategorii starší žáci.

Turnaj se konal na hřišti v Kunětické hoře a pro 13-letého Lukáše to byla premiéra v této kategorii, kde se utkal s chlapci o rok staršími, což v tomto věku je určitě nevýhoda. Lukáš však přesvědčil, že je velkou nadějí a po dvou vyrovnaných kolech šel do finálového kola v posledním, tedy nejlepším flightu. I když finálové kolo asi nebylo zcela podle jeho představ, skončil celkově na vynikajícím čtvrtém místě a zaslouží náš obdiv!!! Je to určitě výsledek velkého úsilí Lukáše, ale i podpory celé rodiny.

Lukáš letos debutoval i v našem A-týmu, který hraje druhou ligu, a zapisovaly se oba jeho výsledky. Roste v něm naše budoucí opora a my mu držíme palce, aby i se nadále zlepšoval tak, jako doposud. 

Lukáši děkujeme za skvělou reprezentaci!!!

lukas

kessler

 

Prev Next
Nejnovější informace z hřiště

Nejnovější informace z hřiště

Po pravidelné letní údržbě z počátku července se grýny velmi dobře zotavily a jejich rychlost udržujeme kolem 10 stop každý den. I nadále budeme ...

Více aktualit

Číst dál
Historický úspěch žen!

Historický úspěch žen!

Svou druhou zastávkou pokračovala II. Liga družstev, tentokrát na Zbraslavi. V sestavě mužů se objevila nová tvář v podobě Kryštofa Sochny, ...

Více aktualit

Číst dál
Naše družstvo žáků do 14 let postoupilo do finále!!!!

Naše družstvo žáků do 14 let postoupilo do finále…

Velikou radost nám udělal tým žáků do 14 let, který v úterý 18.7. na hřišti Panorama  Kácov obsadil skvělé druhé místo v rámci kvalifikace Západ ...

Více aktualit

Číst dál
Albatross v TOP stavu

Albatross v TOP stavu

Využijte letní nabídky Albatross Golf Resortu a přijďte si zahrát špičkové hřiště ve skvělé kondici! Hřiště Albatross momentálně nabízí rychlost gree...

Více aktualit

Číst dál
Lukáš Kessler 4. na Národním mistrovství ČR

Lukáš Kessler 4. na Národním mistrovství ČR

Jsme pyšní na to, že vás můžeme informovat o dalším velkém úspěchu našeho člena,  Lukáše Kesslera. Lukáš se o minulém víkendu zúčastnil Národního...

Více aktualit

Číst dál
Pravidelná letní údržba

Pravidelná letní údržba

Vážení golfisté, první týden července je tradičně nejen ve znamení dovolených, ale také pravidelné letní údržby hřiště. Ne jinak je tomu i letos. V t...

Více aktualit

Číst dál
Informace o objízdné trase

Informace o objízdné trase

Vážení golfisté, od středy 10. května 2017 probíhá oprava vozovky mezi obcemi Nučice-Krahulov a Mezouň. Z toh...

Více aktualit

Číst dál
Uzavření hřiště

Uzavření hřiště

Vážení golfisté, vzhledem k velice nepříznivému počasí a množství srážek, které překročilo 100 ml za jediný den, bude Albatross dne 29.6.2017 uzavřen...

Více aktualit

Číst dál
Páteční odpolední turnaj

Páteční odpolední turnaj

V pátek 23. června se uskutečnil odpolední turnaj určený pro členy Albatrossu.  Turnajovou zajímavostí byl nový formát hry, kterým byl Tříholový...

Více aktualit

Číst dál

Navštivte náš PRO SHOP

logo-gl

Ochutnejte naše speciality

logo-kogo

Partneři

loga-hp

e-mail: recepce@albatross.cz Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd, tel.: +420 311 549 510 Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies
Albatross na Facebooku Albatross na youtube Google+
Nahoru