et-logo

Poslední vítěz turnaje D+D REAL Czech Masters Haydn PORTEOUS se koncem minulého týdne opět ukázal na Albatrossu. Po náročném programu zvolil namísto KLM Open odpočinek v Praze se svojí českou přítelkyní. V pátek a v sobotu také strávil několik hodin u nás pilováním krátké hry.

Haydn v současnosti velice vážně uvažuje o koupi bytu v Praze. Jedním z důvodů, kromě české přítelkyně, je Praha samotná a též blízkost Albatrossu, kde je čestným členem. Může zde využívat vynikající trénikové zázemí a my věříme, že ho v budoucnu u nás uvidíme častěji.

Haydnovi držíme palce v jeho dalším náročném programu, který začíná již tento čtvrtek turnajem v Portugalsku.

IMG 0801IMG 0801

Vážení golfisté,

v Golf Shopu Albatross byl zahájen prodej nových podzimních kolekcí.

Shop

Potřetí v kariéře si Michal Pospíšil zahraje turnaj European Tour. Stane se tak v příštím týdnu na D+D REAL Czech Masters, když dostal sponzorskou pozvánku od promotérské společnosti Relmost. Pospíšil je zatím jedenáctým Čechem ve startovním poli.

Poprvé Michal okusil nejvyšší evropskou sérii ještě jako 16letý amatér v roce 2009 na Moravia Silesia Open na Čeladné. Podruhé se pak poměřil s nejlepšími golfisty v Evropě před dvěma lety už na Albatrossu v rámci Czech Masters. Ani v jednom případě ale nebyl blízko cutu.

To však neplatí pro jeho účinkování na nižší Challenge Tour, na které ještě jako amatér startoval třikrát a dvakrát prošel cutem. V obou případech se mu to povedlo v roce 2015, loni na Kunětické Hoře byl neúspěšný.

Letos Pospíšil, který v létě po ukončení studií na zámořské univerzitě přestoupil od amatérů k profesionálům, na svůj první start na nejvyšší evropské úrovni stále čeká. Dočká se tak v příštím týdnu na Albatrossu.

"V první řadě bych chtěl poděkovat za možnost startu na Czech Masters, moc si toho vážím. Na turnaj se samozřejmě těším. Zejména pak na atmosféru kolem turnaje, která byla v minulých ročnících skvělá," řekl Pospíšil poté, co se o nominaci dozvěděl.

Ten si pomalu zvyká, jaké to je být golfový profesionál: "Po přestupu k profíkům jsem zatím odehrál jen tři turnaje. Ten poslední v Sokolově se mi sice moc nevydařil, ale jinak si myslím, že jsem hrál slušné výsledky. Snad jeden přidám i na Albatrossu."

Michalovi přejeme hodně štěstí a povedených ran.

majkl2

Vážení příznivci Albatross Golf Resortu,

máme za sebou již čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters, který nám přinesl i čtvrtého vítěze v historii turnaje. Po tuhém boji ve finálovém kole i flightu se z vítězství radoval Haydn PORTEOUS s celkovým skóre -13, dvě rány před Lee  SLATTERYM.

Turnaj ovlivnilo páteční deštivé počasí, kvůli kterému se muselo rozehrané kolo v půlce přerušit a dohrávalo se až v sobotu časně z rána.

Z 16 českých hráčů se do bohužel do finálových kol nikdo nepodíval, ačkoliv vyhlídky po prvním kole byly pozitivní, když v průběžném cutu figurovali tři hráči. Páteční kole se našim reprezentantům nevydařilo dle představ a dva hráči (Filip Mrůzek a Aleš Kořínek) skončili jednu ránu za hranicí cutu.

Odhadovaná návštěvnost turnaje je téměř na 30 000 diváků.

Podrobnější informací ze samotného turnaje naleznete na odkazech níže, nebo navštivte oficiální stránky European Tour: http://www.europeantour.com/europeantour/season=2017/tournamentid=2017072/index.html

Den 1 – čtvrtek

Den 2 – pátek

Den 2 – dohrávka

Den 3 – sobota

Den 4 – neděle

 porteus

 

 

MARTIN KAYMER

Dvojnásobný major šampion, který se poprvé radoval na turnajích velké čtyřky na PGA Championship 2010 a podruhé o čtyři roky na US Open. V roce 2014 vyhrál také slavné The Players, na European Tour slavil turnajový triumf celkem jedenáctkrát. Rydercupovým hrdinou se stal v roce 2012, kdy získal klíčový bod v duelu proti Stevu Strickerovi a byl tak u památného Zázraku v Medinah.

 

JOHN DALY

Věčný bouřlivák, svéráz a skvělý golfista. Pro jeho dlouhé rány z týčka se mu přezdívá “Long John”. Daly je dvojnásobným vítězem majoru - v roce 1991 ovládl PGA Championship, o čtyři roky později uspěl na evropské půdě při The Open. Kromě golfu se věnuje i dalším věcem. Vlastní značku oblečení, vína, zpívá a píše písničky. Během padesáti let života stihl vydat dvě desky. Letos si připsal premiérové vítězství na PGA Tour Champions.

 

LEE WESTWOOD

Bývalá světová jednička. Loni skončil na Masters dělený druhý, pravidelně se mu daří i na European Tour, kde v kariéře nasbíral celkem 23 titulů. Patří mezi hrstku golfistů, kteří dokázali zvítězit na pěti kontinentech. Je stálicí evropského rydercupového týmu, kterého se zúčastnil desetkrát, z toho sedmkrát se radoval z vítězství nad USA.

 

DARREN CLARKE

Poslední evropský rydercupový kapitán se stal nečekaným šampionem The Open v roce 2011. Vedle toho vyhrál na European Tour čtrnáct turnajů, na PGA Tour se radoval třikrát. Památné je také jeho vítězství na světové jamkovce v rámci WGC z roku 2000, kdy ve finále porazil Tigera Woodse.

 

THOMAS PIETERS

Jeden z největších talentů evropského golfu, jehož kariéra se rozzářila na Albatrossu. Právě zde vyhrál v roce 2015 svůj první velký titul, ke kterému už na evropské sérii přidal další dva. Má namířeno do USA, když získal plnou kartu na PGA Tour pro příští sezonu. V zámoří už o sobě dal pořádně vědět na poslední Ryder Cupu, na kterém v roli nováčka získal nejvíc evropských bodů, celkem čtyři.

 

MATTHEW FITZPATRICK

Další z velkých talentů současného světového golfu, který během letošního Czech Masters oslaví své teprve 23. Narozeniny, konkrétně v pátek 1. září. Už toho ale stihl hodně. Na European Tour si připsal tři turnajové zářezy včetně toho na velkém finále v Dubaji, kde triumfoval loni. Zahrál si už také Ryder Cup a skončil dělený sedmý na Masters.

 

ROBERT KARLSSON

Švéd, který má na svém kontě 11 triumfů na European Tour a v minulosti patřil do první světové desítky. Vedle toho skončil v TOP 10 na všech čtyřech turnajích kategorie major, hned třikrát se mu to povedlo v roce 2008. Dvakrát si zahrál Ryder Cup, v roce 2006 byl na straně vítězů.

 

MATTEO MANASSERO

Zázračné dítě italského golfu. Koncem roku 2010 se stal nejmladším šampionem v historii European Tour, když vyhrál o čtyři rány Castelló Masters. Bylo mu tehdy pouhých sedmnáct let a 188 dní. Když vyhrál v dubnu následujícího roku v Malajsii, jako stále ještě sedmnáctiletý se v žebříčků nejmladších šampionů European Tour zařadil sám za sebe na druhé místo. Celkem má na svém kontě už čtyři tituly, ten nejblyštivější přišel v roce 2013 na BMW PGA Championship.

 

JAMIE DONALDSON

Vítěz úvodního ročníku Czech Masters se opět vrací na místo činu. Před třemi lety mu triumf na Albatrossu vynesl místo ve vítězném evropském rydercupovém týmu. Následně duel s USA rozhodl. Kromě českého turnaje vyhrál Velšan v kariéře ještě další dva turnaje European Tour. Naposledy se radoval z vítězství před dvěma lety v Thajsku.

 

PAUL PETERSON

Levoruký americký golfista, který si své průlomové vítězství připsal loni na Czech Masters. V dramatickém finiši za sebou dokázal udržet dotírajícího obhájce titulu Thomase Pieterse a kvalifikoval se tak na European Tour, když do té doby hrál převážně v Asii. Stal se teprve sedmým levorukým šampionem European Tour v její historii.

Prev Next
Vítěz Czech Masters opět na Albatrossu

Vítěz Czech Masters opět na Albatrossu

Poslední vítěz turnaje D+D REAL Czech Masters Haydn PORTEOUS se koncem minulého týdne opět ukázal na Albatrossu. Po náročném programu zvolil namísto K...

Více aktualit

Číst dál
Nové kolekce v ProShopu

Nové kolekce v ProShopu

Vážení golfisté, v Golf Shopu Albatross byl zahájen prodej nových podzimních kolekcí. ...

Více aktualit

Číst dál
Fantastické Czech Masters je úspěšně za námi!

Fantastické Czech Masters je úspěšně za námi!

Vážení příznivci Albatross Golf Resortu, máme za sebou již čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters, který nám přinesl i čtvrtého vítěze v historii ...

Více aktualit

Číst dál
Náš člen, Michal Pospíšil, bude hrát Czech Masters!!

Náš člen, Michal Pospíšil, bude hrát Czech Masters…

Potřetí v kariéře si Michal Pospíšil zahraje turnaj European Tour. Stane se tak v příštím týdnu na D+D REAL Czech Masters, když dostal sponzorskou poz...

Více aktualit

Číst dál
10 hvězd letošního Czech Masters

10 hvězd letošního Czech Masters

MARTIN KAYMER Dvojnásobný major šampion, který se poprvé radoval na turnajích velké čtyřky na PGA Championship 2010 a podruhé o čtyři roky na US Open...

Více aktualit

Číst dál
Barevná Tour Albatross by SmartWings zná své vítěze

Barevná Tour Albatross by SmartWings zná své vítěz…

V neděli 20. srpna se uskutečnil poslední z osmi turnajů série Barevné Tour Albatross by SmartWings.  Každý účastník se mohl zúčastnit všec...

Více aktualit

Číst dál
Naši žáci na Mistrovství ČR smíšených družstev do 14 let

Naši žáci na Mistrovství ČR smíšených družstev do …

Po náramně zvládnuté kvalifikace na hřišti Panorama Kácov se naše družstvo žáků kvalifikovalo do finále, které se uskutečnilo v termínu 15.-17. srpna ...

Více aktualit

Číst dál
Obhájce titulu Paul Peterson již na Albatrossu!!!

Obhájce titulu Paul Peterson již na Albatrossu!!!

Americký golfista Paul PETERSON, vítěz turnaje D+D REAL Czech Masters 2016, zahájil v pátek 18.8. na Albatrossu svoji přípravu na letošní ročník. &nbs...

Více aktualit

Číst dál
Parkování v termínu 21. - 23.8.

Parkování v termínu 21. - 23.8.

Vážení golfisté, vzhledem k pokračujícím přípravám na již 4. ročník turnaje European Tour se v týdnu od 21.8. začne stavět i na hlavním parkovišti. S...

Více aktualit

Číst dál

Navštivte náš PRO SHOP

logo-gl

Ochutnejte naše speciality

logo-kogo

Partneři

loga-hp

e-mail: recepce@albatross.cz Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd, tel.: +420 311 549 510 Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies
Albatross na Facebooku Albatross na youtube Google+
Nahoru