Zvolte jazyk

Novinky

Ligové soutěže za námi. Zklamání pro Albatross

Kategorie: Sportovní tým

Minulý víkend se dohrály ligové soutěže družstev, jak můžu, tak žen. Naše týmy si vedly skvěle v základních částích, obzvláště náš mužský extraligový tým skončil na prvním místě v kvalifikace. Hra o titul se konala v jamkové hře a náš tým postihl obáváný strašák, kterým je, že výherce kvalifikace nevyhrává titul. Naši hoši vypadli po velkém boji už v prvním kole jamkové hry.

Louis Klein Mistr na Young Masters, Pavouček 64 na Kunětické Hoře

Kategorie: Sportovní tým

Reprezetnační tým české republiky porazil na European Young Masters všech 27 týmů a získal si tím titul mistrů evropy do 16 let. Tým byl ve složení Jakub Janda, Krstina Lebová, Tiphani Knight a také Louis Klein, člen Albatross Golf Academy.

Dva šampionáty a dva výherci z Albatrossu

Kategorie: Sportovní tým

V sobotu 16. 7. skončily dva mistrovské turnaje – Mezinárodní mistrovství Juniorů a Mezinárodní mistrovství Mid Amatérů. Na Juniorském turnaji v kategorii dorostenců vyhrál Louis Klein a mezi Mid Amatéry se stal vítězem Patrik Jeřicha.

Hráči akademie

Jméno hráče
Adéla Tarantová
Alina Shchepteva
Annika Kohoutková
Antonín Mucha
Cesar De Ghouy
Daniel Gaisler
David Hudák
David Melichar
David Sionko
David Tomi
Dominik Daďa
Hynk Groh
Ivo Hala
Jakub Hejlek
Jiří Musil
Junmin Choi
Kateřina Petrovová
Tobiáš Kessler
Lukáš Kessler
Klára Sionková
Louis Klein
Matouš Zach
Matyáš Vysušil
Natálie Saint Germain
Oliver Kavka
Ondřej Doležal
Patrik Daďa
Patrik Jeřicha
Petr Pololáník
Jakub Bareš
Michal Pospíšil
Julien Brun
Tomáš Hejda
Tomáš Salčák
Václav Tichý

 

Albatross Golf Resort vybudoval v rámci akademie výkonnostní týmy účastnící se všech týmových soutěží pod záštitou České golfové federace. Členové našich týmů se však neúčastní pouze týmových soutěží, ale též individuálních soutěží, kde bojují o přední místa oficiálních národních i mezinárodních turnajů. 

Mužský tým

Mužský tým se v roce 2020 zapsal mezi nejlepší týmy ve 2. lize a zajistil si tím postup do 1. ligy. Díky nově zrealizovanému Sportovnímu členství se tým pro rok 2021 posílil o amatérské reprezentační hráče – Hynka Groha, Václava Tichého, Filipa Rážu a další kvalitní hráče. Ligový tým je veden kapitánem Martinem Holubem. Cílem týmu je pro rok 2021 postoupit z 1. ligy do Extraligy.

Ženský tým

Pro rok 2021 se tým rozrostl o nové amatérské reprezentantky – Natálii Saint Germain, Sofii Dimitrovou,  a další významné hráčky. Podobně jako u mužského týmu je hlavním cílem týmu postoupit do eventuélně do Extraligy, ovšem ženy čeká v roce 2021 boj o postup do první ligy. 

Juniorské týmy

Mezi další významné soutěže ČGF patří soutěže družstev do 14, 16 a 18 let. I v těchto týmech máme velmi silné zastoupení. Každý tým je pod vedením dvou trenérů Albatross golf resortu, kteří naše hráče doprovází na týmové soutěže ve formě kapitánů.

U18

Týmy do 18 let jsou vedeny coachem Davidem Carterem a Vladimírem Gregorem

U16

Týmy do 16 let jsou vedeny Petrem Ničem a Milanem Vantuchem

U14

Týmy do 14 let jsou po vedením Marka Nového a Denisy Sobotkové

Profesionální tým

Albatross golf resort zároveň podporuje profesionální hráče – Juliena Bruna, Michala Pospíšila a Jakuba Bareše. Julien Brun je aktivním účastníkem European Tour, zatímco Michal Pospíšil a Jakub Bareš hrají středoevropskou Pro Golf Tour. Cílem klubu je vytvořit takové podmínky přípravy, aby se všichni tři profesionálové mohli setkávat na poli European Tour.