et-logo

Vážení příznivci Albatross Golf Resortu,

máme za sebou již čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters, který nám přinesl i čtvrtého vítěze v historii turnaje. Po tuhém boji ve finálovém kole i flightu se z vítězství radoval Haydn PORTEOUS s celkovým skóre -13, dvě rány před Lee  SLATTERYM.

Potřetí v kariéře si Michal Pospíšil zahraje turnaj European Tour. Stane se tak v příštím týdnu na D+D REAL Czech Masters, když dostal sponzorskou pozvánku od promotérské společnosti Relmost. Pospíšil je zatím jedenáctým Čechem ve startovním poli.

Poprvé Michal okusil nejvyšší evropskou sérii ještě jako 16letý amatér v roce 2009 na Moravia Silesia Open na Čeladné. Podruhé se pak poměřil s nejlepšími golfisty v Evropě před dvěma lety už na Albatrossu v rámci Czech Masters. Ani v jednom případě ale nebyl blízko cutu.

To však neplatí pro jeho účinkování na nižší Challenge Tour, na které ještě jako amatér startoval třikrát a dvakrát prošel cutem. V obou případech se mu to povedlo v roce 2015, loni na Kunětické Hoře byl neúspěšný.

Letos Pospíšil, který v létě po ukončení studií na zámořské univerzitě přestoupil od amatérů k profesionálům, na svůj první start na nejvyšší evropské úrovni stále čeká. Dočká se tak v příštím týdnu na Albatrossu.

"V první řadě bych chtěl poděkovat za možnost startu na Czech Masters, moc si toho vážím. Na turnaj se samozřejmě těším. Zejména pak na atmosféru kolem turnaje, která byla v minulých ročnících skvělá," řekl Pospíšil poté, co se o nominaci dozvěděl.

Ten si pomalu zvyká, jaké to je být golfový profesionál: "Po přestupu k profíkům jsem zatím odehrál jen tři turnaje. Ten poslední v Sokolově se mi sice moc nevydařil, ale jinak si myslím, že jsem hrál slušné výsledky. Snad jeden přidám i na Albatrossu."

Michalovi přejeme hodně štěstí a povedených ran.

majkl2

MARTIN KAYMER

Dvojnásobný major šampion, který se poprvé radoval na turnajích velké čtyřky na PGA Championship 2010 a podruhé o čtyři roky na US Open. V roce 2014 vyhrál také slavné The Players, na European Tour slavil turnajový triumf celkem jedenáctkrát. Rydercupovým hrdinou se stal v roce 2012, kdy získal klíčový bod v duelu proti Stevu Strickerovi a byl tak u památného Zázraku v Medinah.

 

Jamie Donaldson trofej 300x162Nechával si to na poslední chvíli, ale nakonec se Jamie Donaldson na letošní ročník D+D REAL Czech Masters přihlásil. Stihl to jen tak tak, před uzávěrkou přihlášek, která byla v minulém týdnu ve čtvrtek o půlnoci. Kdo další se na Albatross chystá?

S Donaldsonovým přihlášením se tak mohou čeští fanoušci golfu těšit na všechny tři dosavadní šampiony turnaje European Tour pořádaných Relmostem. Vedle Velšana, který ovládl první ročník, přijedou i Thomas Pieters (2015) a loňský vítěz Paul Peterson. 

PietersThomas Pieters nebude chybět na Albatrossu ani letos! Aktuálně 23. hráč světa v tomto týdnu potvrdil svou účast a okamžitě se stal jednou z největších hvězd turnaje. A pokusí se zopakovat své vítězství z roku 2015.

Loni mu to nevyšlo, když až na poslední jamce přišel o naději alespoň na play-off s Američanem Paulem Petersonem. Ten však na osmnáctce proměnil svůj putt do birdie a slavil zatím životní vítězství.

food festivalProgram pro diváky bude letos ještě pestřejší než v minulých letech. Úplnou novinkou je Food festival. V turnajové vesničce si vyberete z různých stylů kuchyní. Čeká vás asijská kuchyně, husí a kachní speciality, hamburgery, středomořské speciality, pokrmy z čerstvých potravin od českých farmářů, zmrzlina od Puro Gelato nebo sušené plody pro dobití energie.

Pro děti vyroste zóna atrakcí, skákacích hradů, soutěží. RAIFFEISENBANK dětská zóna bude v provozu v sobotu a v neděli v prostoru vlevo před vstupem do areálu.

Program celého týdne najdete zde: http://www.czechmasters.cz/program-turnajoveho-tydne/

kaymer2

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters, který se koná od 31. srpna do 3. září, ozdobí účast Martina Kaymera. Poprvé v historii přijede na turnaj do Česka. 32 letý německý golfista vyhrál US Open (2014) a PGA Championship (2010). Včetně těchto dvou major titulů má na kontě 11 triumfů na European Tour a 3 na PGA Tour. Týmový Ryder Cup vyhrál třikrát.

„Bude to moje premiéra na D+D REAL Czech Masters, a proto se už hodně těším. Slyšel jsem o turnaji a o hřišti jen samou chválu. Těším se do Prahy a do České republiky, kde budu hrát poprvé v mé profesionální kariéře,“ říká Martin Kaymer, který byl v roce 2011 světovou jedničkou.

Už za tři týdny vypukne na Albatrossu třetí ročník turnaje D+D REAL Czech Masters a doslova na poslední chvíli se organizátorům ohlásila další hvězda. Do Prahy má v plánu dorazit i patnáctinásobný šampion European Tour Dán Thomas Bjorn.

Bjorn bude druhým nejúspěšnějším hráčem turnaje co se týče počtu triumfů na European Tour. Více jich má jen Lee Westwood (23), z aktivních hráčů jsou pak před Bjornem jen Tiger Woods (40) a Ernie Els (28). Více informací se dozvíte na http://www.golfextra.cz/detail/439/dalsi-hvezda-pro-czech-masters-thomas-bjorn

 

Program pro veřejnost

Úterý 16.8.

Exhibice na Vltavě od 15 hodin, odpaliště na terase restaurace Hergetova Cihelna, ponton s umělým greenem bude na řece v blízkosti Karlova mostu, soutěž 5 týmů, s 5 hlavními hvězdami (Westwood, Daly, Donaldson, Sullivan a Sabbatini) + dvěma amatéry v každém týmu, vstup je samozřejmě zdarma, možnost získat podpis, fotografii

Středa 17.8.

2 PRO-AM turnaje – v Albatross Golf Resortu první začíná v 7:15 a druhý bude od 13:30. V akci bude celkem 52 profesionálů včetně hlavních hvězd, vstup zdarma.

Čtvrtek 18.8. – neděle 21.8.

Turnaj (čtvrtek a pátek od 7:30 do 18:00, sobota a neděle od 7:30 do 17:30), Albatross Golf Resort

WESTWOOD, DALY, DONALDSON – HVĚZDY LETOŠNÍHO D+D REAL CZECH MASTERS
Třetí ročník D+D REAL Czech Masters se uskuteční od 18. do 21. srpna opět v Albatross Golf Resortu u Prahy. Prvními potvrzenými hvězdami jsou Lee Westwood, John Daly a Jamie Donaldson.

„Turnaj se za necelé tři roky rozvíjí bleskovým tempem. Přispívá k tomu kladné hodnocení European Tour, rostoucí zájem diváků a obchodních partnerů. Letošní startovní pole bude nejsilnější, jaké kdy v Česku bylo," říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Angličan Lee Westwood je bývalou světovou jedničkou. V roce 2010 sesadil z trůnu Tigera Woodse. Westwood vyhrál celkem 42 světových titulů. Je tradiční oporou rydercupového týmu Evropy – 9 účastí proměnil v 7 vítězství. V Česku hrál na turnajích European Tour třikrát v dobách začátku své profesionální kariéry. V letech 1995 –1997 startoval dvakrát v Mariánských Lázních a jednou na Karlštejně. Na Česko má velmi dobré vzpomínky. Vždycky tady skončil v první desítce.

Jednou ze zásadních novinek letošního D+D REAL Czech Masters bude umístění VIP hospitality. Přesouvá se do těsné blízkosti 18. jamky. Hosté této zóny budou mít hráče doslova na dosah. Do dvoupatrové budovy se denně vejde okolo 400 diváků. V přízemí bude restaurace, v horním patře VIP sektory s terasou. Výhled z domu bude zároveň na odpaliště 1. jamky.

„Nabídneme našim hostům a významným obchodním partnerům o další stupeň vyšší komfort oproti loňsku. Chceme, aby strávili u nás co nejvíce času. Z těsné blízkosti si hosté užijí špičkový golf, k tomu celodenní catering. Zároveň to může být ideální místo pro obchodní schůzky," vysvětluje Petr Dědek, předseda představenstva RELMOSTU.

Přesunem VIP hospitality z louky vedle parkoviště se zvětší prostor pro turnajovou vesničku.

„Navýšili jsme počet obchodních a předváděcích stánků ve vesničce na 50. Hlavní jeviště bude posunuté do čela na pravou stranu vesničky. Tam budou koncerty v pátek a sobotu. V pátek 28. srpna od 18:30 Lake Malawi a v sobotu 29. srpna od 17:00 hodin Eddie Stoilow. Máme nové atrakce a aktivity pro děti. Návštěvníci si vyzkouší například footgolf," říká Pavel Poulíček, marketingový ředitel RELMOSTU.