et-logo

Už za tři týdny vypukne na Albatrossu třetí ročník turnaje D+D REAL Czech Masters a doslova na poslední chvíli se organizátorům ohlásila další hvězda. Do Prahy má v plánu dorazit i patnáctinásobný šampion European Tour Dán Thomas Bjorn.

Bjorn bude druhým nejúspěšnějším hráčem turnaje co se týče počtu triumfů na European Tour. Více jich má jen Lee Westwood (23), z aktivních hráčů jsou pak před Bjornem jen Tiger Woods (40) a Ernie Els (28). Více informací se dozvíte na http://www.golfextra.cz/detail/439/dalsi-hvezda-pro-czech-masters-thomas-bjorn

 

Program pro veřejnost

Úterý 16.8.

Exhibice na Vltavě od 15 hodin, odpaliště na terase restaurace Hergetova Cihelna, ponton s umělým greenem bude na řece v blízkosti Karlova mostu, soutěž 5 týmů, s 5 hlavními hvězdami (Westwood, Daly, Donaldson, Sullivan a Sabbatini) + dvěma amatéry v každém týmu, vstup je samozřejmě zdarma, možnost získat podpis, fotografii

Středa 17.8.

2 PRO-AM turnaje – v Albatross Golf Resortu první začíná v 7:15 a druhý bude od 13:30. V akci bude celkem 52 profesionálů včetně hlavních hvězd, vstup zdarma.

Čtvrtek 18.8. – neděle 21.8.

Turnaj (čtvrtek a pátek od 7:30 do 18:00, sobota a neděle od 7:30 do 17:30), Albatross Golf Resort

WESTWOOD, DALY, DONALDSON – HVĚZDY LETOŠNÍHO D+D REAL CZECH MASTERS
Třetí ročník D+D REAL Czech Masters se uskuteční od 18. do 21. srpna opět v Albatross Golf Resortu u Prahy. Prvními potvrzenými hvězdami jsou Lee Westwood, John Daly a Jamie Donaldson.

„Turnaj se za necelé tři roky rozvíjí bleskovým tempem. Přispívá k tomu kladné hodnocení European Tour, rostoucí zájem diváků a obchodních partnerů. Letošní startovní pole bude nejsilnější, jaké kdy v Česku bylo," říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Angličan Lee Westwood je bývalou světovou jedničkou. V roce 2010 sesadil z trůnu Tigera Woodse. Westwood vyhrál celkem 42 světových titulů. Je tradiční oporou rydercupového týmu Evropy – 9 účastí proměnil v 7 vítězství. V Česku hrál na turnajích European Tour třikrát v dobách začátku své profesionální kariéry. V letech 1995 –1997 startoval dvakrát v Mariánských Lázních a jednou na Karlštejně. Na Česko má velmi dobré vzpomínky. Vždycky tady skončil v první desítce.

Jednou ze zásadních novinek letošního D+D REAL Czech Masters bude umístění VIP hospitality. Přesouvá se do těsné blízkosti 18. jamky. Hosté této zóny budou mít hráče doslova na dosah. Do dvoupatrové budovy se denně vejde okolo 400 diváků. V přízemí bude restaurace, v horním patře VIP sektory s terasou. Výhled z domu bude zároveň na odpaliště 1. jamky.

„Nabídneme našim hostům a významným obchodním partnerům o další stupeň vyšší komfort oproti loňsku. Chceme, aby strávili u nás co nejvíce času. Z těsné blízkosti si hosté užijí špičkový golf, k tomu celodenní catering. Zároveň to může být ideální místo pro obchodní schůzky," vysvětluje Petr Dědek, předseda představenstva RELMOSTU.

Přesunem VIP hospitality z louky vedle parkoviště se zvětší prostor pro turnajovou vesničku.

„Navýšili jsme počet obchodních a předváděcích stánků ve vesničce na 50. Hlavní jeviště bude posunuté do čela na pravou stranu vesničky. Tam budou koncerty v pátek a sobotu. V pátek 28. srpna od 18:30 Lake Malawi a v sobotu 29. srpna od 17:00 hodin Eddie Stoilow. Máme nové atrakce a aktivity pro děti. Návštěvníci si vyzkouší například footgolf," říká Pavel Poulíček, marketingový ředitel RELMOSTU.

Hrací karty dostane 8 českých golfistů, 6 profesionálů a 2 amatéři

Turnaj European Tour D+D REAL Czech Masters se v kalendáři posunul na poslední týden prázdnin. 2. ročník se bude hrát od 27. do 30. srpna. Prize money zůstává 1 milion Euro. Hrací karty dostane minimálně 8 českých golfistů, 6 profesionálů a 2 amatéři, jednoho z nich nominuje Česká golfová federace. Bude to hráč s aktuálně nejlepší formou.

Ze zahraničních hráčů je v jednání start obhájce titulu a vítěze Ryder Cupu Jamieho Donaldsona.

„Jamie chce přijet, záleží, jak dopadne ve FedEx cupu. Zatím nemá jistou účast mezi 125 nejlepšími."

Cílem je přilákat 30 tisíc diváků. Aktuálně jsou prodány 3 tisíce vstupenek. Zvýšil se zájem zahraničních turistů z Německa, Rakouska, ale je poptávka i z Polska. Turnajová vesnička se letos o polovinu zvětší, protože VIP hospitality se posune k 18. greenu. Tam vyroste dvoupatrová budova s terasou, která může denně pojmout až 650 hostů. Páteční a sobotní večer zpestří divákům v turnajové vesničce koncerty skupin Lake Malawi a Eddie Stoilow. Hřiště Albatross prošlo několika úpravami.

Milí golfisté,

máme pro vás určitě zajímavé statistiky nedávno skončeného prvního ročníku D+D REAL Czech Masters, které vyhrál Jamie DONALDSON.

Vše je přehledně zpracováno do tabulky, přeci jen však zmíníme pár zajímavostí:

Jamie Donaldson trofej-300x162Finálovým nedělním kolem byl zakončen první ročník turnaje D+D  REAL CZECH MASTERS. Vítězem se stal Jamie DONALDSON se skóre -14, který si tak zajistil místo v RYDER CUP teamu Evropy. Hráči byli nadšeni hřištěm a velmi chválili jeho kvalitu, ale i tréninkové plochy.

Ve finálovém kole padl i rekord hřiště – 64 ran, který zahrál Scott Jamieson.  V celkem silném větru zahrál 8 birdie a 10 parů, což byl úctyhodný výkon.

Přenos z turnaje byl vysílán do 172 zemí světa a můžeme proto říci, že Albatross se pevně ukotvil na golfové mapě světa.

Do České republiky se po tříleté přestávce vrací prestižní turnaj mužské golfové série European Tour. D+D REAL Czech Masters se bude konat na hřišti Albatross Golf Resort. Turnaje se zúčastní nejlepší evropští profesionální hráči.

Níže jsou uvedené základní informace týkající se celého turnaje.

Vesnicka-1Máme pro vás aktuální fotky z Albatrossu! Od začátku týdne běží naplno stavba turnajové vesničky. Začalo se zadní části areálu. Vesnička vzniká na travnaté ploše vedle parkoviště. Nejprve se budovala dřevěná podlaha a na ní roste VIP sektor. Dominantou „vesničky" bude dvoupatrová budova.

Dalšími rozsáhlými domy budou players lounge – prostor pro hráče a press centrum na ploše asi 450 metrů čtverečních. Celkem na Albatrossu vyroste 45 objektů, většinu z nich tvoří „stany" partnerů ve veřejné části v předním sektoru areálu hned za hlavním vchodem. Své služby nebo zboží budou nabízet například Žijeme golfem, Emirates, Pilsner Urquell, Mercedes, sekce zaměřené na cestování – zástupci z Kanárských ostrovů, pevninské části Španělska nebo Seychelských ostrovů a mnoho dalších.

Vesnicka-2Vesnicka-3

Do startovní listiny D+D REAL Czech Masters přibyli tři vítězové Ryder Cupu

Nicolas_Colsaerts1 Ross_Fisher Thomas Levet

Účast na D+D REAL Czech Masters potvrdil Belgičan Nicolas Colsaerts. Rydercupový vítěz z roku 2012 a hráč s nejdelšími drivy na European Tour. Přijede Angličan Ross Fisher, vítěz pěti turnajů European Tour a člen vítězného rydercupového týmu z roku 2010, Francouz Thomas Levet, který zvedl Ryder Cup v roce 2004 a ve své kariéře vyhrál šest turnajů European Tour a v roce 2002 skončil druhý na The Open.

Účast na Albatrossu potvrdil Rakušan Bernd Wiesberger nebo zkušený Sören Hansen.

Samozřejmě platí účast už dříve avizovaných hvězd, kterými budou Francesco Molinari, Victor Dubuisson, Stephen Gallacher, Rafa Cabrera-Bello a další.

13Společnost DB Schenker, která je hlavním logistickým partnerem turnaje D+D REAL Czech Masters, přepravila z Anglie 10 600 drivingových míčků. 7 tisíc z nich využije Albatross pro turnaj European Tour, 3600 míčků je určených pro turnaje Challenge Tour na Kunětické Hoře a na slovenském Penati. Náklad rozbalili Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker v České republice a Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

I pro driving range je nutná prvotřídní kvalita, takže krabice jsou plné Titleist Pro V1x. Pro odlišení označených slůvkem PRACTICE. V Anglii se také tisknou oficiální score karty.

e-mail: recepce@albatross.cz Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd, tel.: +420 311 549 510 Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies
Albatross na Facebooku Albatross na youtube Google+
Nahoru