Zvolte jazyk

Hole in one pomohl k výhře na CGAT!

Tento víkend se dohrál poslední turnaj ze série Czech Golf Amateur Tour, který se hrál na hřišti v Čeladné. I na tomto turnaji měl Albatross zastoupen. Nejlépe se dařilo Junmin Choiovi, který zahrál skvělé poslední kolo za 70 ran (-2) a dokonce zapisoval HOLE-IN-ONE!

Junmin měl pomalejší start turnaje, když v prvním kole zapisoval 80 ran. To ho ovšem nezastavilo a v už v druhém kole ukázal svůj talent a zahrál 72 ran, v paru. Tím jeho postupné zlepšování neskončilo, když v posledním kole zahrál pouze jedno bogey, jedno birdie a na 15. jamce dokonce HOLE-IN-ONE. 15. jamka na Čeladné je nelehký par 3 s velkým převýšením, a hlavně ostrovním greenem. Hráči tedy musí počítat jak s převýšením, s malým cílem, tak s větrem, který se na této jamce objevuje. Všechny faktory ovlivňují volbu hole a hráč častokrát nehraje „vzdálenost“ kterou je zvyklý s danou holí hrát.

Mezi ženami měl Albatross také zastoupení. Na skvělém 5. místě skončila Adéla Tarantová s výsledky 76, 78, 71. Na Čeladnou dorazila také Klára Sionková, která skončila na 14.místě.

Turnajem v Čeladné se uzavřel žebříček Czech Golf Amateur Tour. Choi si vítězstvím polepšil a vyšvihl se na celkové 3. místo v celoročním žebříčku této soutěže. V TOP 10 žebříčku CGAT se umístili také čtvrtý Hynek Groh, osmý David Tomi a devátý Václav Tichý.

Mezi ženami se v celoročním žebříčku CGAT nejlépe umístila Klára Sionková na skvělém druhém místě s celkovým počtem 3160 bodů. Další dívky z Albatrossu se také umístili v TOP 10: Natálie Saint Germain na 4. místě, Adéla Tarantová na 8. místě a Sofie Dimitrová na 9. místě.

Moc našim reprezentantům gratulujeme a jsme rádi, že si vybrali právě Albatross jako svůj domovský klub.