Albatross Golf Resort je již tři roky  členem prestižního klubu European Tour Properties, který sdružuje prémiová hřiště primárně v Evropě, ale i Asii. Každý rok ETP pořádá dvoudenní turnaj pro týmy tohoto klubu. Ten poslední se konal počátkem prosince na hřišti Jumeirah Golf Estates, které hostilo finálový turnaj Race To Dubai pouhé dva týdny před tím.

Soutěž je pojatá jako týmová, kdy tým je tvořen čtyřmi hráči daného klubu. První kolo, které se hrálo na hřišti Fire, hrál celý tým v jednom flightu a na každé jamce se počítaly dva nejlepší stablefordové výsledky. Druhý den se hrálo na hřišti Earth (dějiště turnaje Race to Dubai), které mělo vynikající kvalitu a bunkerů více než oblaků na obloze. Týmy byly rozdelěny na dvojice a počítal se vždy lepší výsledek na jamce z každé této dvojice. Celkový součet za oba dva dny pak určil vítěze turnaje, kterým se tentokrát stal tým z Lighthouse Golf Clubu. Náš tým z Albatrossu ve složení Jiří Šimáně, Jiří Pavlíček, Jan Gerner a Stanislav Lisner, se v silné konkurenci neztratil a z celkového počtu 21 týmů skončil na solidním 10.místě.

Tento turnaj si získal postupně velkou oblibu, každý rok mají členové možnost si zahrát na jiném hřišti, potkat se s přáteli z jiných klubů a také načerpat nové poznatky o tom, jak je golf provozován na ostatních prémiových hřištích.

V roce 2019 se má turnaj konat na Sicílii v resortu Verdura. Tým Albatrossu bude určitě u toho a pokusí se navázat na výsledek z roku 2016, kdy skončil na třetím místě.