Jaro 2018 pohledem greenkeepera

Nebo bychom snad měli říkat „nedostatek jara“, neboť od otevření resortu bylo počasí až neuvěřitelně letní s mnoha slunečnými dny, ideálních pro golf. Díky tomuto počasí jsme museli maximálně využít náš zavlažovací systém. Ve srovnání s minulou sezónou, spadla letos pouze polovina srážek.

3A proto jsme během těchto horkých a suchých dní museli využít velké množství našich vodních zásob, abychom udrželi hřiště ve skvělé kondici.

Na všech fervejích jsme dosadili travní semeno, kterému se velmi dobře daří. Chemická aplikace, která proběhla v zimě, vyhubila nežádoucí plevel, který by touto dobou kvetl a tím by zapříčinil zhoršenou kvalitu hřiště a špatný vzhled.

Na začátku sezóny se daří grýnům, na kterých se nám podařilo odstranit téměř všechen nežádoucí plevel včetně lipnice. Rychlost grýnů se ustálila na 9. V nadcházejících týdnech začneme provádět lehký topdressing v častějších intervalech, abychom docílili ještě větší rychlosti.

video 3

4

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.