Informace od greenkeepera Bena Lovetta

V tomto čísle se budeme věnovat grýnům. Během uplynulých let se na grýny dostala cizí tráva – všudypřítomná lipnice roční. V letošním roce jsme zahájili boj proti ní se snahou zvrátit tento negativní vývoj. Zatím se ukazuje, že se nám to daří.

Informace od greenLipnice je velmi oslabená a její místo pomalu, ale jistě, přebírá opět psineček. Grýny, kde byl větší výskyt lipnice, byly již navíc dosety psinečkem, abychom proces dále urychlili.

K dalšímu zlepšení kvality grýnů jsme v nedávné době zakoupili dva nové stroje. Stroj nazývaný Air2G2 je revoluční zařízení, které je schopné injektovat vzduch hluboko do kořenového systému bez narušení povrchu grýnu. Druhým strojem je Planet Air, který provzdušňuje naopak vrchní vrstvu grýnu formu tisíce drobných otvorů, které však opět nemají žádný vliv na hratelnost grýnu.Pomocí těchto strojů se tak z velké části vyhneme nutnosti dramaticky prořezávat grýny během sezóny a tím zlepšit váš herní komfort.

Již v příštím týdnu dojde k postupné výměně travního koberce kolem všech grýnů – tzv. šály (collar). Ty byly též napadeny lipnicí a kromě zásadního estetického zlepšení vzhledu celého grýnu tím navíc budeme chránit grýny před další invazí lipnice. Výměny bude provedena za plného provozu a věříme, že tato velká změna dále zvýší kvalitu našeho hřiště.

Možná jste si též všimli, že jsme v minulém týdnu upravili fervejí na 2. Jamce. Byla směrem od odpaliště zkrácena o cca 30 metrů a jamka vizuálně dostala novou tvář.

Video

Informace Video

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.