Známe nové mistry klubu pro rok 2018

O víkendu 15-16.9. se konalo Mistrovství klubu ve hře na rány. Po dlouhé době nám přálo i počasi, nebyla žádná mlha ani déšť, naopak, slunce svítilo po oba dny. 
Hřiště bylo připravené v maximální kvalitě, stav fervejí a odpališť byl bez chyb, grýny se v kvalitě lehce vyrovnaly stavu, ve kterém byly během Czech Masters, včetně rychlosti.

Ben Lovett naměřil v sobotu ráno rychlost 11 a 3/4 stopy ...

Jako obvykle se hrálo v sobotu ze žlutých a červených odpališť, v neděli pak z bílých a modrých.  Kategorie žáků do 12 let startovala oba dny z červených.

KATEGORIE ŽÁCI DO 12 LET

Favoritem této kategorie byla bezesporu Annika Kohoutková, která se letos zlepšila na HCP 5,5. Ani kluci nebyli bez šance, přeci jen se hrálo z červených odpališť. První den taky přinesl celkem vyrovnané výsledky, kdy Annika vedla o ránu před Honzou Mrňou a tři rány před Davidem Sionkem a Tobiášem Kesslerem. Druhý den však Annika potvrdila výbornou formu a s náskokem 8 ran vyhrála svůj první titul. Blahopřejeme !!

1 KOHOUTKOVÁ Annika 82 80 162
2 MRŇA Jan 83 87 170
3 SIONKO David ALBGC 85 88 173
4 KESSLER Tobiáš ALBGC 85 90 175

KATEGORIE ŽENY

Obhájkyně titulu Jana Pospíšilová se setkala ve flightu s dvěma nejsilnějšími vyzyvatelkami - Kristýnou Pavlíčkovou a Klárou Sionkovou. Pro Klárku to byla premiéra v hlavní kategorii a vedla si hned skvěle. Po prvním kole si vydobyla náskok 7 ran na druhou Kristýnu!! V neděli se však hrálo z modrých odpališť a vše se mohlo ještě změnit. Klárka však ukázala, že má letos skvělou formu a svůj náskok nejen že udržela, ale dokoncve zvýšila na 9 ran!! Slaví tak svůj první itul mistryně mezi ženami. Druhé místo udržela Kristýna Pavlíčková, na třetí místo se po dobrém druhém kole probojovala Alena Jinková.

1 SIONKOVÁ Klára 78 82 160
2 PAVLÍČKOVÁ Kristýna 85 84 169
3 JINKOVÁ Alena 89 91 180
4 POSPÍŠILOVÁ Jana 85 97 182
5 ŠTVRTECKÁ Livia 94 94 188

Kompletní výsledky zde

KATEGORIE MUŽI

I v mužské kategorii se objevila nová tvář - Lukáš Kessler, který se rovnou zařadil mezi hlavní adepty na titul. Očekával se lítý boj zejména s dosavadním mistrem Cesarem De Ghouy, což se také potvrdilo.  Po prvním kole byl mezi nimi rozdíl pouhých dvou ran ve prospěch Lukáše. Nedělě pak ukázala, že Lukáš je ve svém věku neuvěřitelně psychicky silný. Ustál tlak a přinesl z bílých skvělcýh 74 ran, jednoznačně nejlepší kolo turnaje a zlepšení HCP na 1,8. Tímto jen potvrdil náskok z prvního dne a stal se zaslouženým novým mistrem klubu na rány. Cesar skončil druhý, třetí místo si udržel Libor Sionko.

1 KESSLER Lukáš 77 74 151
2 DE GHOUY Cesar 79 79 158
3 SIONKO Libor 83 81 164
4 ŠIKOŠ Martin 86 84 170
5 ŠIKOŠ Petr 85 89 174

Kompletní výsledky zde

JAMKOVKA ŽENY

Do finále jamkovky se probojovaly dvě největší favortiky - Kristýna Pavlíčková a Klára Sionková. Jejich souboj, který se odehrál v týdnu před mistrovstvím na rány, byl velice napínavý až do konce. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec Krisýna ukázala pevnější nervy v koncovce a rozhodla na posledních jamkách. Podařilo se jí tak získat zpět titul, ale již tady se ukázalo, že Klárka bude hodně silná soupěřka během víkendového zápolení. 

Vítězce gratulujeme!!

JAMKOVKA MUŽI

Do finále se probojoval podle předpokladů Cesar de Ghouy, obhájce titulu, kterého vyzval Lukáš Kessler. Vyrovnaný souboj, kde se oba soupeři dostali i do vedení o dvě jamky. Ve finále však rozhodla až poslední, osmnáctá jamka, stav byl po 17 jamkách vyrovnaný.  Vyhozený drajv Lukáše znamenal těžkou druhou ránu na grýn, která skončila v údolí pekla. Par se nepodařilo zachránit a tím se Cesar stal znovu vítězem jamkovky. Blahopřejeme!!

MISTR KLUBU V PUTTOVÁNÍ

Během mistrovství na rány probíhala poprvé v historii klubu taky soutěž v puttování. V sobotu odehráli soutěžící 9 jamek na putting greenu, čtyři nejlepší pak postupovali do nedělního semifinále a finále. V prvním semifinále nastoupila Kristýna Pavlíčková proti Romanovi Pospíšilovi. Hrálo se systémem jamkovky na devět jamek. Roman od začátku držel otěže pevně v rukou a na 7 jamce vyhrál 3/2. Druhé semifinále bylo mnohem vyrovnanější. Alena Jinková nastoupila proti Jiřímu Šimáně a kromě dvou jamek všechny končily all square. Rozhodla nakonec až dvanáctá jamka, kde vyhrál Jiří Šimáně. 

Ryze mužské finále až do sedmé jamky vypadalo, že Jiří Šimáně s přehledem vyhraje. Vedl o dvě jamky, ale poslední dvě nevyšly podle jeho představ. Romanovi se podařilo vyrovnat a šlo se do play off. Rozhodnutí přišlo hned na první jamce, kde vyhrál Roman POSPÍŠIL. Gratulujeme.

IMG 3648IMG 3648IMG 3648IMG 3648IMG 3648IMG 3648

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.