Až sezóna zaklepe na dveře

Co jí řeknete vy? Zima je letos po dlouhé době tuhá a mnozí se věnují zimním sportům. Brzy ale přijde čas natýčkovat míč a zasáhnout fairway. Jak se můžete přes zimu efektivně připravit na tento okamžik?

AlbatrossWinter1

AlbatrossWinter2Hobbíkova zima

Pokud se považujete za hobby golfistu, je velká šance, že jsou přes zimu vaše hole zavřené v kumbálu. Nabízí se ale spousta možností, jak obrátit nepřízeň sezóny ve prospěch vaší hry. Samozřejmě první, co nás napadne, jsou indoor haly a trénink techniky. Nepochybně je zima skvělou příležitostí pro zlepšení vašeho švihu, nicméně jsou i jiné možnosti, jak se na sezónu připravit.

“Zima je skvělou příležitostí připravit se na sezónu. Pracovat na těch částech hry, které se snažíte zlepšit, ale není na to během roku čas. Zimní trénink vám umožní soustředit se na techniku, nemusíte se totiž bát o své skóre.” David Carter, Albatross Academy Head Pro

Stejný, ne-li větší, přínos pro váš golf však může mít zlepšení vaší fyzické kondice. Vzpomeňte na poslední “osmnáctku”, kterou jste odehráli, byl váš švih na poslední jamce stejný jako na jedničce? Únava se velice často podepisuje na výkonu golfisty. Zima je tedy vhodným časem pro zlepšení. Zlepšení dlouhodobé vytrvalosti, tedy kardio zátěž v nízkých tepových frekvencích, pomůže stabilizovat váš výkon v průběhu celého kola. Dále je velmi dobré trénovat střed těla, takzvaný core, a další stabilizační cviky. Ty vás naučí s tělem lépe pracovat a bude jednodušší provést to, co vám trenér radí.

AlbatrossWinter4Profesionálova zima

Zcela jinak probíhá zima profesionálního golfisty. Přesto však lze najít návaznost pro běžného golfistu, a to právě při tréninku fyzickém. Zimní připravu “profíka” lze rozdělit na dva základní cíle. Zlepšení techniky švihu a zlepšení fyzické kondice. Přestože během roku výkonnostní hráč věnuje nejvíce času tréninku krátké hry a skórování, zimu dělí rovným dílem mezi práci se švihem a fitness tréninky. Spolupráce s fitness trenéry, kteří se specializují na trénink golfistů, pomůže posílit ty svalové partie, které se při švihu zapojují nejvíce. Jedná se o cviky dynamické. Tradičním cvičením v posilovně toho lze docílit jen velmi těžko. Trénink profesionála je přes zimu velmi intenzivní, neboť první turnaje většinou přicházi již v lednu, v teplejších krajích. Jedním z takových hráčů, je Michal Pospíšil, reprezentant Albatross golf resotu.

“Pro běžného českého hráče se zima zdá být nekonečná. Kdybych nebyl na turnajích, rád bych tenhle čas využil k tréninku, na který se během roku nedostane. Myslím, že tohle může být dobrá příležitost i pro ty, kteří jsou přes léto vytížení prací a jsou rádi, že se dostanou alespoň na turnaj. Natrénujte přes zimu na další sezónu!” Michal Pospíšil, Albatross Playing Pro

Zima na dovolené

Samozřejmě ideální pro golfistu je žádnou zimu neřešit, prostě ji z kalendáře vyškrtnout. Naplánovat výlety do destinací s příjemnějším klimatem a čas mezi těmito výlety věnovat tréninku techniky a fitness. Takže vlastně spojit hobby zimu s profesionální, respektive si z obou vybrat to nejlepší. Oblíbenou destinací pro středoevropského golfistu bývá například Dubaj. Tamní výběr hřišť nabízí opravdu světovou třídu, co se kvality i prestiže týče. Zahrát si můžete například Jumeirah Golf Estate, který na svém Earth Course hostí finále European Tour, či Emirates Golf Club nebo Dubai Creek, čerstvé členy European Tour Properties. Pro ty, co mají raději exotiku, je možností, z kterých vybírat, nepočítaně. Nám například utkvěl v paměti čínský Genzon Golf Club. Členové golf klubu Albatross mají v tomto ohledu bonus zvýhodněných fee na mnoha hřištích po celém světě, které poskytuje členství v European Tour Destinations. Neváhejte a vyražte za golfem do tepla, protože za chvíli už otevřeme hřiště na Albatrossu.

AlbatrossWinter3

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.