Ženské a mužské týmy ALBGC skončily na třetím, respektive druhém místě v soutěži klubů

Ve dnech 26. až 28. července se odehrála poslední kola a play-off části klubové soutěže 2. ligy. Ženy vybojovaly bronz a mužskému týmu ve finále těsně unikl postup do první ligy.

Jak ženský, tak mužský tým Albatross Golf Resortu jsou členy druhé ligy regionu B, tedy střed a jih Čech. Jedná se o soutěž klubových týmů, která je nejprestižnější klubovou soutěží u nás. Mužům letos těsně unikl postup o třídu výše do ligy první. Bylo to však poprvé, co se tým Albatrossu vůbec dostal do pozice o postup bojovat. Tým žen taktéž získal cenné zkušenosti a motivaci do dalších sezón.

Po základní části, tedy třech kolech systémem na rány se ženský tým umístil na druhém místě. Tým mužů dokonce vybojoval pozici první. Nejlepší čtyři týmy ze základní části mají možnost ucházet se o celkové prvenství v lize, které znamená postup o ligu výše pro další ročník. Tým žen bohužel již v sobotu podlehl týmu GC Stará Boleslav, v neděli však v zápasu proti Českému Golfovému Klubu hráčky Albatrossu zvítězily a získaly tedy pomyslný bronz. Tým mužů v semifinále přešel přes tým Divoké Šárky. Bohužel však v nedělním boji podlehl týmu GC Black Bridge. Oba dva týmy se nicméně prvně dostaly do bojů o postup a lze tedy jejich výkon považovat za úspěch. Závěrem několik slov kapitánů obou týmů.

Slovo kapitána Martina Holuba: Jako každým rokem se tým ALBGC účastnil 2. ligy. Poprvé letos s cílem postoupit o soutěž výš, tedy do 1. ligy. Přestože tým utrpěl porážku ve finálovém souboji o postup, rád bych vyzdvihnul výkony našich hráčů, kteří jsou až na mne velmi mladí. Našemu nejmladšímu hráči je 9 let a nejstaršímu z mladých 16 let. Ať už se jedná o Louise, Tomáše, Lukáše či Junmina, jsou už dnes rodícími se golfovými individualitami. Za jejich výkony bych je chtěl pochválit. Někteří z nich hráli dokonce jamkovku poprvé. Pevně věřím, že příští rok nám postup neunikne. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, jejich rodičům. Dále panu presidentovi ALBGC, panu doktoru Šimáněmu a manažerovi klubu panu Lisnerovi, za podporu týmu. Doufám, že příští rok tuto spolupráci ještě prohloubíme. Držte našemu týmu palce.

Slovo kapitánky Kristýny Pavlíčkové: Jsem na svoje svěřenkyně opravdu pyšná! Třetí místo ve 2. lize je pro nás úspěch a když vidím s jakou pílí se moje spoluhráčky reprezentaci klubu věnují, myslím, že můžeme příští rok mířit ještě výš. Chtěla bych holkám poděkovat a už se těším na další sezonu, s cílem postoupit do 1. ligy.

 Za tým Albatross Golf Resortu děkujeme za vzornou reprezentaci všem hráčům, i hráčkám obou týmů. 

Výsledky ZDE.

2ligaH12ligaH22ligaH32ligaH4

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.