Albatross je mezi TOP 100 hřišti kontinentální Evropy!

Ten žebříček, který má několik podob, zná většina golfistů. TOP 100 nejlepších golfových hřišť. Hráči si jím listují, někdo pro inspiraci, kam vyrazit, jiní jen tak z důvodu snění. Až do letoška v něm chybělo české hřiště, to už je ale minulost. Díky Albatrossu!

Albatross, hostitel D+D REAL Czech Masters, jediného turnaje European Tour na našem území, ušel za několik posledních let velkou cestu. Ať už díky redesignu hřiště, změně greenkeepera nebo investicemi do svého zázemí a tréninkových ploch.

Toto významné ocenění je výsledkem usilí na několika frontách. Počínaje majitelem Jiřím Šimáněm, který každý rok investuje do hřiště značné sumy a má velký zájem ho neustále vylepšovat, přes nesmírně důležitou práci současného hlavního greenkeepera Bena Lovetta, který během svého působení na Albatrossu významně zvýšil kvalitu hracích ploch. V neposlední řadě je to též členství v prestižním klubu European Tour Destinations, které dává Albatrossu důležitý punc kvality a prestiže. Za zmínku stojí i šest ročníků Czech Masters, díky kterému se hřiště rok co rok dostává do povědomí jak veřejnosti, tak odborníků, a to nejen v Česku, ale díky globálnímu dopadu European Tour i po celém světě.

V novém vydání žebříčku TOP 100 hřišť pro kontinentální Evropu, za kterým stojí magazín Golf World, je Albatross na 96. místě. Každé hřiště se hodnotí na základě šesti předem daných kritérií – design, umístění hřiště v krajině, prezentace hřiště, hratelnost, zapamatovatelnost hřiště i jednotlivých jamek a konsistence kvality jamek. Celkem lze získat 100 bodů, Albatross si jich připsal 76,2.

První místo mezi hřišti v kontinentální Evropě obhájila francouzská osmnáctka Morfontaine, a také druhá příčka je v roce 2019 stejná jako před rokem, když patří nizozemskému hřišti Utrecht de Pan. Na třetí místo se ze čtvrtého posunula slavná španělská Valderrama.

Aktuální vydání žebříčku v elektronické podobně naleznete zde.

Pro Albatross znamená umístění v TOP 100 opravdu hodně. Je to ocenění dlouholetého úsilí vybudovat hřiště, které snese srovnání s top hřišti v Evropě. Je to také ale velký závazek do budoucna! Pokud  se chce v žebříčku udržet i v dalších letech, znamená to nepolevit, ale naopak – nadále zlepšovat služby i kvalitu hřiště!

Držte nám palce!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.