Vítězství v Ryder Cupu nad týmem Penati

V sobotu 5. října se hrál již 6.ročník rydercupového zápasu Albatross - Penati, tentokrát na domácím hřišti. Měli jsme soupeři co oplácet, protože se mu podařilo vyhrát poslední tři utkání a dostat se tak v celkovém skóre do vedení 4:1.

Zápasu tradičně předcházela společná večeře v restauraci POLPO by KOGO. Příjemné setkání s našimi kamarády, kde též byly rozlosovány i jednotlivé dvojice na zítřejší zápas. Předpověď počasí bohužel nezklamala. Sobota byla od rána studená, větrná, zamračená a plná deště. Nikoho z 20 hráčů to však neodradilo a všichni dorazili na Albatross, včetně Jana Klokočky, který se vrátil v noci z Turecka rovnou do té naší zimy.

Tradičně se na první devítce hrály fourbally, bez vyrovnání. Handicapy jednotlivých dvojic byly celkem vyrovnané, snad jen u žen byla výhoda na naší straně. To se také potvrdilo ve hře, kde si naše dámy Alena Jinková a Renáta Jasanská připsaly první bod už po 6 jamkách. Zima prý byla taková, že rovnou pokračovaly na 10.jamku, aby to měly dřív za sebou. Ostatní čtyřhry byly mnohem více vyrovnané a všechny došly až na 9.jamku. Bohužel se ukázalo, že ve všech čtyřech zápasech byli nakonec úspěšnější naši soupeři z Penati. Prohrávali jsme tedy 1:4 a nebyl to vůbec optimální vstup do zápasu. Stále se však hrálo o deset bodů a nic nebylo ztraceno.

A nebylo! Dámy pokračovaly v gala představení, přinesly oba body ze singlů a snížily tak skóre na 3:4. Zvládly to opět rychle a tak se na první mužskou skupinu čekalo asi hodinu. Vzhledem k průběhu čtyřheř bylo velkým překvapením, když první 4 mužské dvouhry dopadly ve prospěch Albatrossu! Jan Herman, Jaromír Jasný, Jan Klokočka a Jiří Musil porazili své soupeře a obrátili skóre ve prosěch Albtrossu v poměru 7:4. V tuto chvíli nám stačil jeden bod k tomu, abychom získali pohár zpět. Vladimír Klepal prohrál svůj zápas a Michael Jasanský přinesl půl bodu ze svého. Vše tak rozhodl poslední flight, kde za nás bojoval Miloš Homolka a Martin Holub. Martin svůj zápas prohrál na poslední jamce, ale to už v té chvíli nevadilo, protože celý bod přinesl Miloš už na 16.jamce!!!

Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat všem hráčům obou týmů, kteří se zúčastnili boje o pohár i přes nepřízeň počasí. Jsme moc rádi, že pohár zůstal na rok na Albatrossu. 

V příštím roce se bude hrát na Penati, ale už v červenci. Poprvé v historii se utkání bude konat ve dvou soutěžních dnech, v prvním dnu čyřhry, ve druhém dvouhry. Už nyní se na to těšíme!!!

fourballfourball

IMG 6559IMG 6559IMG 6559IMG 6559IMG 6559IMG 6559IMG 6559IMG 6559IMG 6559

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.