Novoroční pozdrav prezidenta klubu

Vážení členové,

máme za sebou plnou devátou sezónu, která byla zároveň tou doposud nejdelší. Vždyť jsme zahájili již 22. března a ukončili až 24. listopadu za hezkého počasí a plného hřiště.Od otevření hřiště to byl první rok, kdy jsme na něm dělali pouze menší úpravy a převážně se soustředili na další zvýšení kvality všech hracích ploch. Bylo to rozhodnutí správné, protože umožnilo týmu pod vedením Bena Lovetta odvést skvělou práci a udržet hřiště po celou sezonu ve vynikajícím stavu. A to i přesto, že rok 2019 byl obdobně suchý jako rok předchozí. V tomto ohledu se velká investice do zvětšení vodního reservoáru ukázala jako klíčová.

Všechny nás velmi potěšilo, že se Albatross dostal do TOP 100 evropských hřišť podle prestižního časopisu Golf World. Tento žebříček je zveřejňován jednou za dva roky a Albatross se stal prvním českým hřištěm, které se v první stovce kdy umístilo. Je to opravdu velké ocenění, když si uvědomíme, že se v kontinentální Evropě nalézá více než 4000 hřišť … Pro nás to také znamená i velký závazek do budoucna. Cílem je se pravidelně umísťovat v TOP 100 a tak ještě více zdůraznit fakt, že se členství v Albatrossu stává rok od roku prestižnějším.
Albatross je již nedílně spojen s European Tour. Od roku 2016 jsme členi prestižního klubu European Tour Destinations, které vám, členům, umožňuje hrát na nejlepších hřištích v Evropě a Asii za symbolický poplatek. Členství v této organizaci již stálo klub miliony korun, nicméně jsme v této chvíli stále přesvědčeni o tom, že nás tato investice dramaticky odlišuje od ostatních klubů.

V srpnu t.r. se konal již 6. ročník turnaje European Tour, kterého se zúčastnila i ikona světového golfu Ernie Els. Podruhé zvítězil Thomas Pieters a já mám pro vás malý tip pro příští turnaj. Pokud si budete chtít vsadit na vítěze, hledejte pouze mezi těmi hráči, jejichž jméno začíná na P. Kromě Jamieho Donaldsona v prvním ročníku tomu tak už vždy bylo: Pieters, Peterson, Porteous, Pavan a znovu Pieters…

Od července jsme uvedli do provozu dva nové grýny určené pro krátkou hru. Celý projekt se podle ohlasu, který tato další investice měla, podařil a Albatross tím znovu potvrdil své výjimečné postavení i v rámci cvičných ploch. Navazovat na to bychom chtěli v příštím roce novým projektem akademie. K týmu trenérů se připojí bývalý výborný hráč a nyní i trenér - Marek Nový, který ji organizačně povede. Akademie nabídne řadu nových produktů pro talentované mladé golfisty, ale též pro naše členy.

V příštím roce by měl být otevřen i nový 18 jamkový golfový areál Oaks. Někteří z vás si již hřiště zahráli, nebo dokonce zakoupili členství. První ohlasy jsou pozitivní a je zřejmé, že má potenciál být dalším kvalitním hřištěm v okolí Prahy. Pro nás to bude podnětem k tomu, abychom nadále zlepšovali úroveň hřiště a poskytovaných služeb. A to i směrem k vám, našim členům. Připravujeme pro vás nové aktivity a já osobně věřím, že klubový život nabere pořádné obrátky. K tomu však bude potřeba, aby i naši členové byli aktivní a zapojili se větší měrou do dění v klubu.

Myslím, že můžeme být všichni společně hrdí na to, čeho Albatross v poslední době dosáhl a jaké renomé si získal doma i v cizině. I nadále chceme pro vás vytvářet takové podmínky, abyste se na Albatrossu cítili co nejlépe a byl pro vás místem, kde se budete setkávat se svými golfovými i osobními přáteli.
Dovolte mi, abych Vám popřál jménem týmu Albatrossu krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce!

Váš,

Jiří Šimáně
prezident klubu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.