Na Karlštejně se konal od 3. do 5. 9. turnaj Karlštějn Open by Czech Golf Federation, což je turnaj z pilotní série ČGF pro oboje amatéry a profesionály. I na tomto turnaji měl Albatross Golf Klub zastoupení, a to v obou hráčských statusech. Jakub Bareš se v neděli ujal titulu a oslavil tak své první profesionální vítězství.

Tento víkend se dohrál poslední turnaj ze série Czech Golf Amateur Tour, který se hrál na hřišti v Čeladné. I na tomto turnaji měl Albatross zastoupen. Nejlépe se dařilo Junmin Choiovi, který zahrál skvělé poslední kolo za 70 ran (-2) a dokonce zapisoval HOLE-IN-ONE!

Tým Albatrossu zvítězil v Poháru klubů 2021 když ve finále porazil Mstětický tým 4,5:2,5. Jednalo se o smíšená družstva a náš tým hrál ve složení Annika Kohoutková, Klára Sionková, Adéla Tarantová, Louis Klein, Matouš Zach, Tobiáš Kessler a David Hudák. Výhra v tomto čtyřdenním šampionátu je skvělým úspěchem pro naše mladé hráčky a hráče.

Již v základní části hrané na rány se našemu týmu nesmírně dařilo a umístili se na prvním místě. Měli tedy skvělou pozici při vstupu do jamkové části, která se hrála v dlouhé verzi a to tak že v první části bojovali čtyřhry a poté singly.

Ve čtvrtfinále hrálo naše družstvo proti týmu z Black Bridge, které porazili 4,5:1,5. Druhý den šampionátu se museli naši mladí poprat s reprezentací Beskydského Golfového klubu, jehož mužský tým již dlouhodobě bojuje o přední příčky v Extralize. Tým Albatrossu ovšem porazil mladé hráče z Beskydského klubu 4,5:2,5.

Ve finále na náš tým čekalo družstvo ze Mstětic a i tento souboj skončil ve velký prospěch Albatrossu s výsledkem 4,5:2,5.

Gratulujeme našim reprezentantům a přejeme jim další úspěchy na dalších turnajích.

Minulý týden se hrálo od středy 4. 8. do soboty 7. 8. Mezinárodní mistrovství České republiky na Kunětické hoře. Celkem se turnaje zúčastnilo 105 můžu a 51 žen, kdy nejhorší HCP byl 1.3. I v tak silném poli si hráči a hráčky z Albatrossu vedli skvěle! Nejlépe však Junmin Choi a Natalie Saint Germain.

Dnes se dohráli týmové soutěže první a druhé ligy. Albatross měl mužské zastoupení v první lize hrané na Kynžvartu a ženské zastoupení v druhé lize hrané na Hluboké. Oba týmy se ukázaly jako favorité a zvítězili v Play-off o postup do vyšší ligy. Muži budou od příštího roku soutěžit o titul ČR v Extralize!

Muži hráli pod vedením kapitána Martina Holuba v sestavě Jakub Bareš (PRO), Hynek Groh, Louis Klein, David Melichar, Václav Tichý a David Tomi.

Hráli se celkem 3 kola na rány, kde se tým Albatrossu ujal suverénního vedení před soupeři. Do jamkové části tedy šli s velkým sebevědomím a odhodláním se probojovat do Extraligy. V prvním kole Play-off hráli proti týmu z Podbořánek, který porazili jednoznačně 5:0. V semifinále hrál náš tým proti Loretě a výsledek byl podobný – 4 ½ : 1/2. Náš tým tedy čekal poslední zápas v neděli o první místo v první lize.

V neděli 1.8. se hrálo finálové kolo o postup do extraligy a Albatross hrál proti týmu z Karlových Varů. Mužský tým Albatrossu ovšem nepolevil a Karlovarský tým porazil stejně jako Loretu 4 ½ : ½. Moc našim mužům gratulujeme!

Ženy hráli pod vedením Davida Cartera ve složení Kateřina Petrovová, Natálie Saint Germain, Klára Sionková a Adéla Tarantová.

Druhá liga se hrála také tři kola základní části na rány a ženy z Albatrossu se usadily také na prvním místě. Měli tedy skvěle připravenou půdu pro jamkovou část. Ženy hráli na rozdíl od můžu „pouze“ dvě kola jamkové hry. V prvním kole se utkali s týmem PGA National z hřiště Oaks, ovšem Oaks museli 2 hráčky odstoupit ze zdravotních důvodů a naše dívky tedy vyhráli 2 ½ : ½.

V neděli v druhém kole se Albatross utkal s Hostivařem. Tentokrát se jednalo o souboj se soupeřem v plné síle, ovšem ženy z Albatrossu se ukázali jako favoritky a vyhráli 2 ½ : ½. Tímto výsledkem si vybojovali postup do první ligy a doufáme, že budou následovat naše muže do extraligy v příštím roce. Moc ženám gratulujeme!

Výsledky první ligy zde.

Výsledky druhé ligy zde.

O minulém víkendu se hrálo mezinárodní amatérské mistrovství žen Maďarska, na kterém se objevily 3 hráčky z Albatrosu – Annika Kohoutková a sestry Sára a Sofie Dimitrovi. Všechny dívky hrály skvěle, kdy nejvíce se dařilo Annice. O stejném víkendu se hrála kvalifikace smíšených družstev do 14 let. Tým Albatrossu kvalifikaci vyhrál a postupuje tedy do finále.

Minulý víkend se hrálo několik turnajů, na kterých se objevili hráči reprezentující Albatross Golf Club. Mistrovství týmů Evropy, SKGA Junior Tour a také Mistrovství České republiky profesionálů. Na všech těchto kláních se našim hráčům nesmírně dařilo.

Louis Klein ovládl po skvělých kolech 72, 76 a 72 SKGA Junior Tour hrané na slovenské Skalici v datech 9. 7. – 11. 7. Mladý Louis se stal vítězem v kategorii mužů a tím pádem také v kategorii Dorostenců do 16 let.

Na stejném turnaji se dařilo také Annice Kohoutkové, která po kolech 74, 68 a 73 zvítězila v kategorii dorostenek do 16 let.

Ve Slavkově u Brna se na 2. místě Mistrovsví České republiky profesionálu usadil náš profesionální hráč Jabub Bareš po kolech 72 a 65. Jakub se předvedl v druhém finálovém kole a zahrál 8 birdie!

V neposlední řadě, Klára Sionková reprezentovala minulý týden nejen Albatross, ale také Českou republiku na týmovém mistrovství dívek v Portugalsku. Klára pomohla českému týmu dívek několika výhrami ve foursomu k 5 místu na tomto šampionátu.

Všem našim hráčům gratulujeme k úspěchům a držíme jim palce v dalších soutěžích!

Výsledky SKGA Junior Tour zde.

Výsledky Mistrovství České republiky profesionálů zde.

Gratulujeme Junminu Choiovi k jeho skvělému výkonu na Morava Cup 2021, kde si vybojoval první místo! Po skvělých kolech 71, 67 a 71 byl Junmin na dělené první příčce a čekalo ho tedy play-off o titul se Stanislavem Nestrašilem. Mladý Junmin ovšem udržel nervy na uzdě a 4 jamkové playoff vyhrál puttem na birdie na 18. jamce.

Hráči reprezentující Albatross Golf Academy se úspěšně kvalifikovali do národního finále kategorie od 16 let. Jednodenní kvalifikace se hrála v Golf Clubu Barbora a tým Albatrossu se umístil na skvělém druhém místě s celkovým výsledkem 380 ran.

Minulý víkend se od pátku do neděle pořádal další turnaj Czech Golf Amateur Tour a hráči z Albatrossu se opět ukázali na špičce výsledkové listiny. Mezi ženami se na úplném vrcholu ukázala Natalie Saint Germain, která zvítězila s náskokem dvou ran a celkovým výsledkem dvě rány pod par. Natálie podala skvělý výkon hlavně v druhém kole, kdy zahrála 67 a tedy 5 ran pod par hřiště.