Na horách je zima v plném proudu, ale tým Albatross golf resortu se věnuje přípravám na sezónu, která se nezadržitelně blíží. Co se odehrává a plánuje na hřišti, tréninkových plochách, či jaké akce pro vás chystáme se dočtete zde.

Albatross Golf Winter Clubhouse

Hřiště jak jej znáte, jen ještě kvalitnější

Hřiště procházelo v minulých letech celkem významnými změnami, naposled to byly jamky č.16 a 18. Letošní zima je jiná, je čas na to, aby si všechny změny „sedly“ a Ben Lovett měl tak příležitost soustředit se pouze na zvýšení kvality hřiště. Pod jeho vedením se kvalita dramaticky zvedla a podle toho, jak hřiště vypadá nyní, se můžete těšit na skvělý stav již od samého začátku sezóny.

Základem všeho je voda, takže po zkušenostech z minulého roku provádíme úpravy zavlažovacího systému, abychom lépe pokryli některá místa. S tím souvisí i zvýšení kapacity retenčního jezera a instalace nových, výkonnějších čerpadel.

"Co se počasí týče, byl loňský rok velice náročný. Navzdory extrémně suchému létu se nám však podařilo před zimou dostat hřiště do formy a já se již nemůžu dočkat až na jaře otevřeme brány a hřiště si budete moci záhrát" Ben Lovett, hlavní greenkeeper

Akademie o krok dál

Albablog3

Velké změny chystáme u naší Albatross Academy, a to jak po stránce výuky a nabízených programů, tak i po stránce vybavení.

Kromě tradičních hodin s trenéry akademie si budete moct vyzkoušet nové typy výuky. Jedná se o lekce skupinové, se zaměřením na klasická témata, a takzvané “speed lessons”, určené pro ty drobné úpravy, které by většina z nás řešila až těsně před svým teetimem. Samozřejmostí jsou pak kurzy pro děti od těch nejmenších až po mladé výkonnostní hráče, to vše pod dohledem profesionála Davida Cartera.

Plochy pro trénink krátké hry pak budou rozšířeny o dva grýny s celkovou plochou 700 metrů čtverečních, nový bunker a terénní úpravy. Hráči budou mít možnost trénovat v tomto přihrávky na grýn až do 40 metrů stejně jako simulovat větší množství situací, které je pak na hřišti potkávají.

Jako třešničku na dortu pak představíme novou technologii pro analýzu tréninku, ale o tom až později…

Evropský kalibr pro domácí golfisty

European Tour se turnajem Czech Masters vrátí na Albatross tento rok již pošesté. Třetí srpnový týden (14 – 18.8.) bude ve znamení špičkového golfu na světové úrovni. Už teď jsme zvědaví, jaké hvězdy budeme mít možnost sledovat letos. Pro ty z nás, co nemají možnost zasoutěžit si v turnaji na Albatrossu, se nabízí skvělá alternativa v podobě Albatross Open. Jedná se o tradiční nedělní turnaje, které se budou konat pravidelně od začátku sezony.

Kam za golfem v zimním období

Dokud je naše hřiště zavřené, doporučujeme vycestovat za golfem do tepla. Albatross jakožto člen European Tour Destinations pak nabízí svým členů možnost zahrát si za bezkonkurenční cenu 35€ například Jumeirah Golf Estates, který na svém hřišti Earth Course hostí finále Race to Dubai. V Dubaji si můžete zahrát i Emirates Golf Club a Dubai Creek, kde máme slevu 40% z ceny fee. V nejbližší době se i tyto dva areály připojí k ET Destination a tedy i ceně 35€ za hru.

Albatross European Tour Destination Jumeirah Earth CourseHezkou hru a těšíme se brzy na viděnou,

Abatross Golf Resort Team

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.