Zvolte jazyk

Světová špička na Albatrossu. Z TOP 50 přijeli Wiesberger a Pepperell

Šestý ročník D+D REAL Czech Masters letos nabídne exkluzivní golfové zboží. Tento týden se na Albatrossu představí hned dva hráči z TOP 50 světového žebříčku, a to sousedé v pořadí - 41. Angličan Eddie Pepperell a 42. Rakušan Bernd Wiesberger. Oba se tak automaticky zařadí po bok největších hvězd turnaje Ernieho Else, Leeho Westwooda a Pádraiga Harringtona.

Snímek obrazovky 2019 08 13 v 11.19.03

Zdroj GolfExtra.cz

Osmadvacetiletý Pepperell prorazil do světové špičky v loňském roce, kdy vyhrál dva turnaje na European Tour. Prvním byl Commercial Bank Qatar Masters na začátku roku, druhým Sky Sports British Masters na konci.

Mezi tím zaznamenal na světové scéně několik dalších špičkových výsledků. Rodák z Oxfordu skončil dělený šestý na The Open v Carnoustie. Týden předtím byl druhý na prestižním a tradičně skvěle obsazeném Aberdeen Standart Investments Scottish Open.

V srpnu pak přijel i na Czech Masters, kde uhrál dělené deváté místo a potvrdil tak, že se mu v Praze nejen líbí, ale i daří.

Letos potvrdí svou stoprocentní účast, když přijede už po šesté. Kromě loňska uhrál na Albatrossu ještě dvě dělená pátá místa v letech 2014 a 2017.

Snímek obrazovky 2019 08 13 v 11.23.10"Na cestě do Prahy na Czech Masters. Neměl jsem to v plánu, ale po posledních pár dnech pro mě bude nejlepší se vrátit na hřiště a opustit Twitter. Koukejte se, je zde šance, že budu v televizi a vy možná uvidíte mou novou rutinu," napsal v úterý v noci na svou oblíbenou sociální síť.

Letos se zatím musel spokojit "jen" se dvěma umístěními v TOP 4 na European Tour, ale když skončil minulý měsíc na děleném čtvrtém místě na Dubai Duty Free Irish Open, poskočil ve světovém žebříčku na své dosavadní maximum - 32. místo.

Dlouhodobě nejlepší rakouský profesionál Wiesberger přijel do Prahy ukázat svou aktuální skvělou formu. Z posledních sedmi startů na European Tour dvakrát vyhrál, jednou skončil dělený druhý a jednou osmý. Naposledy skončil dělený 32. na The Open.

Snímek obrazovky 2019 08 13 v 11.23.23Přitom ještě po květnovém Belfred British Masters byl ve světovém žebříčku až na 378. místě. Následně však doslova zářil a zmíněnými výsledky udělal skok až do čtvrté desítky.

Nejedná se však o jeho maximum. Po vítězství na Alstom Open de France byl v roce 2015 už na 23. místě. Nyní tak ve 33 letech opět pronikl zpět do světové špičky, za kterou je TOP 50, i se svými výhodami, považováno.

A nezapomínejme na Westwooda, který je třetím nejvýše postaveným hráčem na Czech Masters, když mu ve světovém žebříčku patří 54. místo. O jeho aktuální formě vypovídá dělené čtvrté místo na nedávném The Open, které bylo před Albatrossem jeho dosud posledním startem.