Zvolte jazyk

Na Albatrossu se představí Španěl Bello

Golfový turnaj D+D REAL Czech Masters hlásí další hvězdu. Příští týden dorazí na Albatross nedaleko Prahy také čtyřnásobný šampion DP World Tour, španělský profesionál Rafael Cabrera Bello.

Pro 38letého Španěla se bude jednat o první start na turnaji, který letos čeká už osmý ročník. Bello se v posledních letech soustředil na zámořskou PGA Tour, na které mu ale v minulém týdnu skončila sezona, když obsadil dělené 78. místo na Wyndham Championship.

Letos ale začal přidávat více startů na DP World Tour, na které si mimo jiné připsal dělené druhé místo na lednovém Abu Dhabi HSBC Championship. Svůj zatím poslední titul na okruhu zaznamenal loni v říjnu na domácím Acciona Open de España, kde až po play-off udolal posledního soupeře, krajana Adriho Arnause.

Aktuálně patří Bellovi ve světovém žebříčku 180. pozice, v pořadí DP World Tour je na 29. místě. Na turnajích velké čtyřky si připsal dvě umístění v TOP 10, když skončil nejlépe dělený čtvrtý na The Open v roce 2017.

Dvě vítězství si pak připsal v letech 2006 a 2008 na nižší Challenge Tour a třetí málem přidal v Česku na Ypsilonce! Na Ypsilon Golf Challenge by Alex Čejka totiž skončil v roce 2008 dělený druhý, když prohrál se Sevem Bensonem až v play-off, kterého se zúčastnil také Branden Grace.

Osmý ročník D+D REAL Czech Masters se uskuteční od 18. do 21. na Albatrossu nedaleko Prahy. Dalšími hvězdami největšího golfového turnaje v Česku jsou Angličan Ian Poulter nebo dvojnásobný šampion turnaje Thomas Pieters. Chybět nebude ani kompletní česká špička.