22.5. se na hřišti v Beřovicích dohrál druhý turnaj ze série Czech Open Golf Tour. Tento tří kolový turnaj měl opět vítěze z Albatrossu, kterým je Dominik Pavouček. Dominik zahrál kola 68, 70 a 73 a zvítězil o jednu ránu. Moc Dominikovi gratulujeme!

O víkendu 14. – 15. 5. se konal první ligový víkend týmových soutěží ČGF. Náš ženský tým se po dvou kolech drží na 4. místě se ztrátou pouhých 3 ran na třetí místo. Individuálně se nejlépe se dařilo Alině Shcheptevě a Adéle Tarantové, které obě skončili 6.

V neděli se na brněnské Kaskádě dohrál 1. turnaj ze série Czech Open Golf Tour. Série je určená jak pro profesionály, tak pro amatéry a výsledky byly tedy proto úctyhodné. Nejlépe si vedl Filip Mrůzek a Stanislav Matuš, oba měli po 3 kolech stejný výsledek. Na první jamce play-off poté vyhrál na za Albatross Filip Mrůzek.

O víkendu 2. až 3. října se pořádala finálová kola mládežnických týmových soutěží. Tým Albatrossu získal titul České republiky v chlapské kategorii do 18 ti let! Náš smíšený tým do 14 let si vedl také skvěle a umístil na třetím místě. 

The Amunid Evian Juniors Cup byl poslední akci na které se účastnila reprezentace české republiky. Jednalo se o soutěž smíšených družstev do 14 let. Český tým obsadil skvělé 5 místo pod vedením kapitána Svatopluka Býmy. 

Na Karlštejně se konal od 3. do 5. 9. turnaj Karlštějn Open by Czech Golf Federation, což je turnaj z pilotní série ČGF pro oboje amatéry a profesionály. I na tomto turnaji měl Albatross Golf Klub zastoupení, a to v obou hráčských statusech. Jakub Bareš se v neděli ujal titulu a oslavil tak své první profesionální vítězství.

Tento víkend se dohrál poslední turnaj ze série Czech Golf Amateur Tour, který se hrál na hřišti v Čeladné. I na tomto turnaji měl Albatross zastoupen. Nejlépe se dařilo Junmin Choiovi, který zahrál skvělé poslední kolo za 70 ran (-2) a dokonce zapisoval HOLE-IN-ONE! 

Tým Albatrossu zvítězil v Poháru klubů 2021 když ve finále porazil Mstětický tým 4,5:2,5. Jednalo se o smíšená družstva a náš tým hrál ve složení Annika Kohoutková, Klára Sionková, Adéla Tarantová, Louis Klein, Matouš Zach, Tobiáš Kessler a David Hudák. Výhra v tomto čtyřdenním šampionátu je skvělým úspěchem pro naše mladé hráčky a hráče. 

Již v základní části hrané na rány se našemu týmu nesmírně dařilo a umístili se na prvním místě. Měli tedy skvělou pozici při vstupu do jamkové části, která se hrála v dlouhé verzi a to tak že v první části bojovali čtyřhry a poté singly. 

Ve čtvrtfinále hrálo naše družstvo proti týmu z Black Bridge, které porazili 4,5:1,5. Druhý den šampionátu se museli naši mladí poprat s reprezentací Beskydského Golfového klubu, jehož mužský tým již dlouhodobě bojuje o přední příčky v Extralize. Tým Albatrossu ovšem porazil mladé hráče z Beskydského klubu 4,5:2,5. 

Ve finále na náš tým čekalo družstvo ze Mstětic a i tento souboj skončil ve velký prospěch Albatrossu s výsledkem 4,5:2,5. 

Gratulujeme našim reprezentantům a přejeme jim další úspěchy na dalších turnajích.

WhatsApp_Image_2021-08-15_at_19.25.30.jpeg

Minulý týden se hrálo od středy 4. 8. do soboty 7. 8. Mezinárodní mistrovství České republiky na Kunětické hoře. Celkem se turnaje zúčastnilo 105 můžu a 51 žen, kdy nejhorší HCP byl 1.3. I v tak silném poli si hráči a hráčky z Albatrossu vedli skvěle! Nejlépe však Junmin Choi a Natalie Saint Germain. 

Dnes se dohráli týmové soutěže první a druhé ligy. Albatross měl mužské zastoupení v první lize hrané na Kynžvartu a ženské zastoupení v druhé lize hrané na Hluboké. Oba týmy se ukázaly jako favorité a zvítězili v Play-off o postup do vyšší ligy. Muži budou od příštího roku soutěžit o titul ČR v Extralize!

Muži hráli pod vedením kapitána Martina Holuba v sestavě Jakub Bareš (PRO), Hynek Groh, Louis Klein, David Melichar, Václav Tichý a David Tomi.

Hráli se celkem 3 kola na rány, kde se tým Albatrossu ujal suverénního vedení před soupeři. Do jamkové části tedy šli s velkým sebevědomím a odhodláním se probojovat do Extraligy. V prvním kole Play-off hráli proti týmu z Podbořánek, který porazili jednoznačně 5:0. V semifinále hrál náš tým proti Loretě a výsledek byl podobný – 4 ½ : 1/2. Náš tým tedy čekal poslední zápas v neděli o první místo v první lize.

V neděli 1.8. se hrálo finálové kolo o postup do extraligy a Albatross hrál proti týmu z Karlových Varů. Mužský tým Albatrossu ovšem nepolevil a Karlovarský tým porazil stejně jako Loretu 4 ½ : ½. Moc našim mužům gratulujeme!

Ženy hráli pod vedením Davida Cartera ve složení Kateřina Petrovová, Natálie Saint Germain, Klára Sionková a Adéla Tarantová. 

Druhá liga se hrála také tři kola základní části na rány a ženy z Albatrossu se usadily také na prvním místě. Měli tedy skvěle připravenou půdu pro jamkovou část. Ženy hráli na rozdíl od můžu „pouze“ dvě kola jamkové hry. V prvním kole se utkali s týmem PGA National z hřiště Oaks, ovšem Oaks museli 2 hráčky odstoupit ze zdravotních důvodů a naše dívky tedy vyhráli 2 ½ : ½. 

V neděli v druhém kole se Albatross utkal s Hostivařem. Tentokrát se jednalo o souboj se soupeřem v plné síle, ovšem ženy z Albatrossu se ukázali jako favoritky a vyhráli 2 ½ : ½. Tímto výsledkem si vybojovali postup do první ligy a doufáme, že budou následovat naše muže do extraligy v příštím roce. Moc ženám gratulujeme! 

Výsledky první ligy zde.

 Výsledky druhé ligy zde. 

A9ADE3F0-9478-4FD3-948A-91FF6AB55828.jpegWhatsApp_Image_2021-08-01_at_18.07.08.jpeg

Kontaktujte nás

Kontakt: Sandra Zelinková
Email: zelinkova@albatross.cz
Telefon: +420 775 140 588, +420 311 549 519

Stojíme o Váš názor, proto uvítáme jakýkoliv podnět z vaší strany k rozšíření nabídky produktů,
služeb a programů, které byste rádi v nabídce golfové akademie viděli.