Neděle 1. července 2018

Národní mistrovství žáků a kadetů bylo zakončeno v Golf Resortu Austerlitz ve Slavkově u Brna. Novým šampiónům v šesti kategoriích kraloval kadet Filip Jakubčík.

Nejdramatičtější koncovku měla soutěž kadetek, kterou ovládla o jedinou ránu Magdalena Červinková a vyhrála před Annou Andrýsovou. Třetí v pořadí Michaela Marková zaostala za prvním místem o sedm ran.

Mezi kadety kraloval největší favorit: Filip Jakubčík dominoval ve všech třech dnech a před druhým Vojtěchem Pavelkou měl nakonec náskok čtrnácti ran, třetí v pořadí skončil Lukáš Janda.

Také mezi staršími žákyněmi se v poslední den turnaje měnilo pořadí ve vedení. Denisa Vodičková dokázala dnes zapisovat par a před druhou Lucií Váchovou (76) si vypracovala náskok tří úderů. Bronz brala Ella Rintová. Naše Klára Sionková se umístila na skvělém šestém místě s celkovým skóre 249.

Ve starších žácích se nejvíce radoval Matěj Bača (+6), přestože druhý Dan Hlaváček (+11) v třetím kole jeho náskok o dvě rány stáhnul, dramatickou koncovku o třetí místo pro sebe získal se stejným skóre náš Lukáš Kessler.

V mladších žákyních zvítězila vyrovnaně hrající Justýna Šafaříková, která se jako jediná ze své kategorie dostala pod 80 ran ve všech třech kolech. V celkovém hodnocení měla před druhou v pořadí Terezou Najmannovou náskok 21 úderů, třetí místo vybojovala naše Annika Kohoutková se ztrátou 26 ran.

Také mladší žák Jakub Janda neměl mezi svými vrstevníky konkurenta, na druhého Dennisa  Klímu měl náskok 18 ran, třetí místo mohl slavit Louis Klein.

„Prožili jsme klidný a pěkný šampionát, který hráčům kazil pouze silný vítr. Zdejší hřiště bylo ve skvělém stavu,“ zhodnotil třídenní klání na jihu Moravy ředitel soutěže Josef Slezák.

Kláře, Lukášovi a Annice gratulujeme ke skvělým výsledkům a přejeme jim mnoho dalších sportovních úspěchů!