Zvolte jazyk

Vítěz Czech Masters je Maximilian Kieffer. Nejlepší Čech je David Tomi z Albatrossu

Šampionem osmého ročníku D+D REAL Czech Masters se stal Maximilian Kieffer. Ve třetím finálovém kole turnaje, který byl kvůli sobotnímu přívalovému dešti poprvé v historii zkrácen na 54 jamek, zahrál 66 ran (−6) a s celkovým skóre −16, zvítězil o jednu ránu před Gavinem Greenem z Malajsie. Nejlepším domácím hráčem se stal s konečným skóre −3 teprve 17letý amatér David Tomi z místního Albatross Golf Resortu, který dohrál český turnaj elitní DP World Tour na děleném 51. místě.

Do třetího finálového kola šel s náskokem tří ran Green. A vedl o dvě rány, když se dostal do problémů na 14. jamce, kde trefil vodu a musel dropovat. V tu chvíli ho ohrožovali především Tapio Pulkkanen a Kieffer, kteří byli na 17. jamce v případě Fina, a na 16. v případě Němce.

Pulkkanen se na sedmnáctce dostal do problémů, ale parádně z nich vybruslil a zachránil par. Stejně si vedl Kieffer na šestnáctce. Jenže Green mezitím na čtrnáctce spáchal double bogey a najednou byl na čele srovnaný s Pulkkanenem a Kiefferem na skóre −15. Závěrečná dramatická zápletka byla na světě.

Pulkkanen pak trefil na osmnáctce vodu, zapsal double bogey a stejně jako loni se o možné vítězství připravil na poslední jamce. Naopak Kieffer zahrál na těžké čtyřparové sedmnáctce birdie, když si skvěle přihrál druhou ranou k tyči. Poprvé tak sesadil Greena z čela leaderboardu a sám se dostal do samostatného vedení.

32letý Němec pak zahrál na osmnáctce klidný par a čekal, co na zbývajících dvou jamkách vykouzlí Green. Ten po paru na sedmnáctce vykouzlil parádní druhou ránu do greenu na závěrečné osmnáctce, kterou si připravil dvou a půl metrovou šanci na birdie. Následně pak jeho putt bohužel pro něj jel obkroužil hranu jamky, ale nespadl do ní.

Kieffer se tak mohl radovat ze svého prvního vítězství na DP World Tour, zatímco Green bral z Czech Masters už podruhé druhé místo a na svůj první triumf z DP World Tour tak stále čeká. Pulkkanen skončil na děleném třetím místě, když se na něj v závěru dotáhl ještě Jihoafričan Louis De Jager.

Na své třetí vítězství na svém oblíbeném turnaji útočil Belgičan Thomas Pieters, který po svém již třetím birdie dne na desítce při dosud čisté skórkartě ztrácel na, v té době vedoucího, Gavina Greena tři rány.

Musel tak riskovat, což se mu však nevyplatilo na čtyřparové jedenáctce poté, co trefil z týčka fairwayový bunker. Z něj se pokoušel dostat druhou ranou na green, ale přestřelil hřiště a ztratil míček.

Následně se tak musel opět vrátit do bunkeru a dropnout si s trestnou ranou. Poté si přihrál před green a míček na něj dostal až pátou ranou. Po následných dvou puttech odešel s triple bogey a tím se z boje o triumf odhlásil. Pieters nakonec dohrál na děleném 8. místě.

Při rekordní účasti 17 českých hráčů je velkým překvapením, že nejlépe z nich se na letošním Czech Masters umístil teprve 17letý amatér David Tomi, který tak využil výhodu domácího prostředí, protože na Albatrossu hraje a trénuje.

Tomi zahrál ve finálovém kole jednu ránu nad par, ale díky předchozím dvěma kolům za −3 a −1 se udržel celkově na velmi pěkném skóre tři rány pod par, za což bral dělené 51. místo.