Zlepšování kvality vody v jezírkách

V rámci našeho programu na ochranu životního prostředí spolupracujeme s věhlasným expertem - panem profesorem Maršálkem, se kterým řešíme kvalitu vody v našich potocích a jezírkách. Během let stoupala úroveň živin ve vodě a tím se zhoršovala i její kvalita, což ve svém důsledku vedlo ke kalné vodě a tvorbě pěny a řasy.

Rozhodli jsme se řešit tyto problémy za použití přírodních procesů. Za použití látky se "vysrážely" nežádoucí živiny, které následně klesly na dno jezer. V zimních měsících byla některá jezera vypuštěna a sedimentmechanicky odstraněn. Následně byla do jezer napuštěna nová voda, do které se přídaly bakterie. Jejich cílem je likvidovat nadbytečné nutrienty ve vodě. K tomu jsme dále aplikovali tzv. oxidované huminové kyseliny, které obsahují i barvivo zabraňující vstupu UV záření do vody a tím i rozvoji řas.

Nyní je součástí pravidelné denní rutiny udržovatz jezera ve té nejlepší kvalitě:

  • odstraňujeme z vody organické materiály - posekaná tráva a další zdroje nutrientů. 
  • redukce používání pesticidů a hnojiv 
  • sázení prospšných rostlin v jezerech a potocích
  • odstranění některých typů ryb
  • každoroční odstranění sedimentu z jezer

Celý tento plán nás dovede k čisté vodě, kde se dobře daří i floře a fauně a zároveň  v dlouhodobém měřítku přispěje i ke zlepšení kvality travního porostu na hřišti. 

 

PHOTO 2018 06 21 09 58 41

PHOTO 2018 06 21 09 58 40 2

PHOTO 2018 06 21 09 58 41

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.