Jak vypadají zimní práce na Albatrossu?

Přinášíme “Postřehy Greenkeepera”, pohled do zákulisí hřiště, ve spolupráci s Benem Lovettem, hlavním greenkeeperem Albatross golf resortu.

AlbatrossGreenkeeper1

V tomto úvodním díle se podíváme, jaké práce probíhají na hřišti v mimosezónním čase. A není toho zrovna málo. I když v naší lokalitě nepadá tolik sněhu a nejsou tak kruté mrazy, je i tak potřeba provádět určitá protiopatření.

Zazimování grýnů

Nejvíc pozornosti během zimních měsíců věnujeme grýnům, abychom je ochránili proti poškození a nemocem. Péče zahrnuje použití fungicidů, mořských řas a železitých směsí, čímž je ochráníme proti nemocem, které se tvoří pod sněhovou pokrývkou. Zároveň se grýny “aerifikují” což zefektivňuje vsakování vody při odtávání sněhu a omezuje tvorbu ledu. Dále se provádí zapískování (tzv. topdress), což je zároveň téma pro jeden z dalších článků v této rubrice. Ten pomáhá izolovat travní rostliny a udržovat je v teple.

AlbatrossWaterRetentionÚpravy na hřišti

Během zimy realizujeme několik projektů, které přispějí k celkovému zlepšení kvality Albatross golf resortu. Největším z nich je rekonstrukce a rozšíření ploch pro trénink krátké hry, o kterém jsme detailněji mluvili v článku “Co můžete čekat v sezóně 2019”. Ostatní projekty se povětšinou odehrávají mimo hřiště nebo dokonce pod jeho povrchem. Jedním z hlavních projektů byla úprava zavlažovacího systému ke zvýšení jeho efektivity a účinnosti. Tyto práce však neměly žádný zásadnější vliv na hřiště a to mohlo tedy v klidu odpočívat.

Příprava na období sucha

Vzhledem k neustále stoupajícím teplotám v letních měsících a zároveň klesajícímu množství srážek je potřeba zajistit dostatečné množství vody pro zavlažování hřiště na Albatrossu. Zvýšením hráze vodního rezervoáru jsme zvýšili jeho kapacitu o 75%. K tomu navíc instalace nové čerpací stanice zavlažovacího systému zajistí dodávku většího objemu vody v kratším čase. Díky těmto úpravám bychom měli být schopni udržet hřiště v prvotřídní kvalitě, aniž bychom byli nuceni spoléhat na externí vodní zdroje.

Albatross Fungicide ApplicationPostřehy Greenkeepera vám budeme přinášet pravidelně každý měsíc, sledujte bedlivě náš blog Aktuality, stejně jako naše sociální sítě Facebook či Instagram. Ben Lovett a jeho tým se již těší, až budou moci hřiště na jaře otevřít, bude to skvělá sezóna!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.