ADL_7017.JPG

Umístění Národnost Jméno Výsledek 
1 USA VEERMAN, Johannes

- 15

2 USA CROCKER, Sean -13
  FIN PULKKANEN, Tapio -13
4 USA PETERSON, Paul -12
  SWE STENSON, Henrik -12
6 RSA BURMESTER, Dean -10
7 ENG BALDWIN, Matthew -10
  DEN KJELDSEN, Søren -9
  RSA KRUYSWIJK, Jacques  -9
  FRA PERRIER, Damien -9

 

D+D Real Czech Masters je za námi a chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na něm podíleli. Velké díky patří našemu týmu greenkeeperu pod dozorem Thomase Sedlmeiera, jejich práci si pochvaloval nejeden hráč turnaje. Dík patří také promotérské společnosti Relmost, partnerům turnaje, dobrovolníkům bez kterých by se žádný turnaj neobešel a také všem divákům, kteří horlivě sledovali turnaj. Děkujeme!

Vítězem turnaje se stal američan Johannes Veerman s výsledkem -15 a zapsal si tím svoje první vítězství na European Tour. Hlavní hvězda turnaje fin Henrik Stenson také bojoval skoro do poslední chvíle o titul, ovšem pokazil 16. Jamku v posledním kole a skončil na děleném 4. místě.

Tento ročník se zapíše do české golfové historie, jelikož z českých 16ti hráčů prošli do víkendu 4: Filip Mrůzek, Aleš Kořínek, Ondřej Lieser a Matyáš Zapletal. Ovšem tím nekončíme, Filip Mrůzek si také odnesl skvělý výsledkem -8 a stal se tak dosavadně nejlépe postaveným českým hráčem na tomto turnaji! 

Američan Johannes Veerman si odváží z Albatrossu skvělé zážitky a vzpomínky. V neděli tu totiž v 29 letech vyhrál svůj první turnaj European Tour, když v 7. ročníku D+D REAL Czech Masters o dvě rány porazil Fina Tapia Pulkkanena a krajana Seana Crockera. Henrik Stenson skončil dělený čtvrtý. Historický úspěch pro český golf zaznamenal na European Tour Filip Mrůzek.

Poprvé v historii si zahrají víkendová kola D+D REAL Czech Masters čtyři Češi. Z dopoledních flightů to byl Ondřej Lieser, který měl jistotu cutu a postupu do víkendových kol. Večer na závěr 2. kola se k němu připojili také Aleš Kořínek, Filip Mrůzek a Matyáš Zapletal. Čtyři Češi v cutu je dosavadní rekord nejen sedmi ročníků turnaje na Albatrossu, ale i celé na European Tour.

První kolo je za námi a dva Češi jsou pod parem. Již pravidelný hráč na European tour Ondřej Lieser šel ve skupině dvěma hvězdami turnaje, kterými jsou Padraig Harrington a Henrik Stenson. Ondřej se nenechal zahanbit a zahrál skvělých 68 a je tedy v boji o přední místa. 

Už jen hodiny zbývají do startu sedmého ročníku D+D REAL Czech Masters, do kterého zasáhne vedle řady hvězd světového golfu také 16 českých hráčů. Pokud máte v plánu je přijít podpořit na Albatross, určitě se vám budou hodit jejich tee timy pro úvodní dvě kola.

Do poslední chvíle bojoval o to, aby si prodloužil sezonu na PGA Tour. Nakonec k tomu Rorymu Sabbatinimu v neděli chyběla na Wyndham Championship jediná rána, přesto si v tomto týdnu zahraje. Dorazí totiž na D+D REAL Czech Masters, které startuje už ve čtvrtek.

Sabbatini prožíval nevýraznou sezonu, než ale vyrazil koncem července do Tokia. Tam se zúčastnil olympijského turnaje a 1. srpna si na krk pověsil naprosto senzační stříbrnou medaili, kterou vybojoval pro svou novou zemi Slovensko, které reprezentuje od roku 2019.

Nalezenou formu pak rodák z jihoafrického Durbanu málem přetavil v proklouznutí do play-off FedEx Cupu, které startuje už v tomto týdnu v New Jersey turnajem The Northern Trust.

Na Wyndham Championship byl po druhém i třetím kole ve hře o titul, když na postup mezi 125 nejlepších hráčů sezony, kteří postoupili do play-off, potřeboval skončit do sedmého místa.

K tomu mu nakonec chyběla po finálovém kole za 68 ran (-12) s celkovým skóre -13 jediná rána, když hráči s -14 dělili skutečně sedmé místo. Na všem zlém je ale něco dobré, což v tomto případě znamená, že si Sabbatiniho užijí fanoušci v tomto týdnu na Albatrossu!

Pětačtyřicetiletý šestinásobný šampion PGA Tou totiž místo do New Jersey vyrazil do Prahy, kde bude společně s Henrikem Stensonem, Dannym Willettem a Pádraigem Harringtonem jednou z hlavních hvězd sedmého ročníku jediného turnaje European Tour v Česku.

„S Rorym jsme byli prostřednictvím jeho manželky Martiny v kontaktu od olympiády. Čekali jsme, jak dopadne jeho poslední šance na postup do závěrečné fáze PGA Tour. Včera večer jsme se po skončení finálového kola opět spojili a potvrdili si Roryho účast na Czech Masters,“ řekl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, která turnaj pořádá.

Ten věří, že Rory Sabbatini bude dalším velkým lákadlem pro golfové příznivce, a to nejen ze Slovenska: „Je to skvělá zpráva pro všechny sportovní fanoušky. Věřím, že se jich na stříbrného slovenského golfistu nedávné olympiády přijde hodně podívat.“

Turnaj D+D REAL Czech Masters se koná na Albatrossu od čtvrtka 19. srpna do neděle 22. srpna. Kromě zahraničních hvězd na něm bude startovat kompletní česká špička v čele s Ondřejem Lieserem.

Startovní pole na Czech Masters se pomalu finalizuje a prozatím máme potvrzených 13 hráčů z České republiky. Mezi jiné budou v poli také hráči reprezentující Alabtross, kterými jsou Michal Pospíšil a Jakub Bareš. Hrát bude také olympionik Ondřej Lieser.  

Posledním hvězdným přírůstkem na Czech Masters se stal vítěz Masters v Augustě a také držitel sedmi titulů z European Tour Angličan Danny Willet. Startovní pole Czech Masters se již pomalu a ale jistě uzavírá a jsme velice radí, že můžeme předat zprávu o účasti takto významného hráče.

Přípravy na turnaj Czech Masters jsou v plném proudu. Jak jste si jistě všimli, na hřišti se už objevily tribuny a nyní se přesouváme do fáze budování turnajové vesničky, která bude tradičně vztyčena na parkovišti a travnaté ploše vedle něho.

Práce začnou od pondělí 9. 8. 2021 a nebude tím pádem možné využívat parkoviště před klubovnou. Své vozy tak budete moci parkovat před vjezdem do areálu na ploše vlevo od vrátnice. Omlouváme se za vzniklé potíže.

Vstupenky na Czech Masters jsou již v prodeji (zde), ale je velká pravděpodobnost, že si je nebudete muset kupovat. Tradičně je možné se do golfového resortu Albatross ve Vysokém újezdu dostat zadarmo.

V týdnu od 19. 8. do 22. 8. 2021. se na našem hřišti uskuteční již další ročník turnaje European Tour pod názvem D+D Czech Masters. Letošní turnaj má opět velice silné obsazení a slibuje nevšední zážitky. Nejatraktivnějším přírůstkem do hracího pole je Henrik Stenson, ovšem přijedou také Padraig Harrington a Thomas Pieters. Turnaje se zúčastní také Ondřej Lieser nebo Haydn Porteous, který hájí naše barvy Albatrossu.